При цьому 5% опитаних із цих 27% "дуже задоволені" Макроном на посаді президента Франції. Ще 22% "переважно задоволені". Таким чином, кількість задоволених серед опитаних за місяць збільшилася на 1%, "переважно задоволених" - на 3%.
Тим не менш, 72% опитаних французів залишаються "незадоволеними" політикою голови держави, 40% з них "дуже незадоволені", а 32% - "переважно незадоволені". За місяць кількість дуже незадоволених респондентів скоротилася на 5%, "переважно незадоволених" - збільшилася на 1%.
Опитування проводилося в режимі онлайн і по телефону в період з 11 по 19 січня за квотним методом із вибіркою зі 1928 людей, що становить населення Франції віком 18 років і більше. Похибка від 1 до 2,2%.
Минулого місяця рейтинг Макрона наблизився до рівня популярності в 22%. Аналогічний рейтинг був у екс-президента Франції Франсуа Олланда після такої самої тривалості перебування на посаді голови держави. Але залишається дуже далеким від 44% колишнього президента Франції Ніколя Саркозі.
Виступаючи 10 грудня зі зверненням до нації, Макрон заявив про те, що бере на себе частину відповідальності за нинішню кризу. Наприкінці грудня депутати Національних зборів Франції підтримали ініційовані президентом законопроекти, спрямовані на зниження конфлікту з протестувальниками.
Уряд Франції повідомив про те, що протестний рух "жовтих жилетів", який відзначився захопленнями державної власності, масовими сутичками з поліцією і погромами, отримує підтримку з-за кордону.
5 січня "жовті жилети" оголосили про початок нового, "восьмого акта" громадянських протестів, анонсувавши при цьому два мітинги. За день до цього, 3 січня, у Парижі заарештували лідера протестувальників Еріка Друе. Причиною арешту стала "організація заходу без попереднього попередження". За даними ЗМІ, Друе затримали по дорозі на Єлисейські поля, де він закликав зібратися своїх прихильників.
Докладніше про протести у Франції читайте у статті Данила Гетманцева "Податки і "жовті жилети" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".