Reuters дізналося, чи будуть ОАЕ підтримувати зв'язки з Ізраїлем на тлі ситуації в Секторі Гази

Поділитися
ОАЕ встановили дипломатичні відносини з Ізраїлем у межах угод, укладених за посередництва США у 2020 році. 

Об'єднані Арабські Емірати планують підтримувати дипломатичні відносини з Ізраїлем, попри ситуацію в Секторі Гази, і сподіваються мати певний стримувальний вплив на кампанію Ізраїлю, захищаючи при цьому власні інтереси. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

Арабська країна встановила дипломатичні зв'язки з Ізраїлем у межах угод, укладених за посередництва США у 2020 році. Це відкрило шлях для інших арабських країн до встановлення зв'язків з Ізраїлем, порушивши табу на нормалізацію відносин без створення палестинської держави.

Водночас, кампанія Ізраїлю проти ХАМАС у Секторі Гази викликала критику з боку арабських країн.   

Минулого місяця лідер ОАЕ шейх Мохаммед бін Заїд Аль Нагаян розмовляв з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу. Офіційні особи ОАЕ публічно засуджували дії Ізраїлю та неодноразово закликали до припинення війни.

У відповідь на прохання прокоментувати цю історію чиновник ОАЕ заявив Reuters, що безпосереднім пріоритетом Абу-Дабі є забезпечення припинення вогню і відкриття гуманітарних коридорів.

Арабська держава Перської затоки, що спирається на свої нафтові багатства, має значний вплив у регіональних справах. Вона також є партнером Сполучених Штатів у сфері безпеки, приймаючи американські війська. 

Крім розмов з Ізраїлем, ОАЕ працювали над тим, щоб пом'якшити публічні позиції арабських держав, щоб після закінчення бойових дій була можливість повернутися до широкого діалогу. 

Шейх Мохаммед у четвер, 9 листопада, зустрівся в Абу-Дабі з еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль Тані, щоб обговорити заклики до припинення вогню в гуманітарних цілях на тлі переговорів про звільнення заручників в обмін на перерву в бойових діях, які ведуться за посередництва Катару.  

"ОАЕ і Катар твердо стоять на позиції необхідності просування зусиль з деескалації і забезпечення справедливого, тривалого і всеосяжного миру в регіоні", - заявив шейх Мохаммед після завершення переговорів.

Попри тісніші економічні та безпекові зв'язки з Ізраїлем, встановлені за останні три роки, Абу-Дабі не вдалося досягти значних успіхів у стримуванні наступу в Секторі Гази.

На тлі глухого кута ОАЕ дедалі більше розчаровуються у своєму найважливішому партнері у сфері безпеки Вашингтоні, який, на їхню думку, не чинить достатнього тиску, щоб покласти край війні, повідомили джерела Reuters.

Дипломатичний радник президента ОАЕ Анвар Гаргаш заявив цього тижня, що Вашингтон повинен швидко покласти край конфлікту і почати процес вирішення ізраїльсько-палестинської проблеми.

ОАЕ публічно висловили стурбованість тим, що війна ризикує розпалити регіональну напруженість і нову хвилю екстремізму на Близькому Сході.  

Високопоставлений європейський чиновник повідомив агентству Reuters, що арабські держави визнали, що неможливо будувати відносини з Ізраїлем без вирішення палестинської проблеми. 

За словами джерел Reuters, ОАЕ продовжують приймати ізраїльського посла, і немає жодних перспектив розриву дипломатичних відносин, які є довгостроковим стратегічним пріоритетом Абу-Дабі.   

Угода була мотивована, зокрема, спільним занепокоєнням щодо загрози з боку Ірану, а також ширшою економічною реорганізацією зовнішньої політики Абу-Дабі. ОАЕ розглядають Іран як загрозу регіональній безпеці, хоча в останні роки вони зробили дипломатичні кроки для деескалації напруженості. 

За три роки після нормалізації відносин між Ізраїлем та ОАЕ розвинулися тісні економічні та безпекові зв'язки, в тому числі оборонна співпраця.

Водночас, жодне з чотирьох джерел не виключило, що ОАЕ можуть змінити думку або розірвати зв'язки, якщо криза загостриться.

Ізраїль відкинув міжнародні заклики до негайного припинення вогню: Нетаньягу заявив, що не припинить атаки доти, доки не будуть повернуті заручники. Його уряд пообіцяв знищити ХАМАС у відповідь на напад 7 жовтня. Водночас, Ізраїль погодився запровадити гуманітарні паузи для евакуації цивільних та передачі допомоги Сектору Гази. Критикуючи бойові дії Ізраїлю, в Абу-Дабі водночас засудили ХАМАС за цей напад. ОАЕ розглядають це бойове угрупування як загрозу стабільності на Близькому Сході та за його межами.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі