Американський чиновник заявив, що політика "перезавантаження" Клінтон у відносинах з Володимиром Путіним, показала, наскільки "недалекосяжною" нинішній кандидат в президенти від демократів була на попередній роботі.
"Він має рацію. От тільки проблема в тому, що абсолютно теж саме можна сказати про Дональда Трампа і його підхід до Путіна", - пише в редакційній статті Wall Street Journal.
Видання нагадує, що цього тижня Республіканська партія змінила положення про зовнішню політику в програмі своєї платформи і викинула звідти наміри озброїти Україну. Замість цього в програмі з'явилося розмита обіцянка надати "належну допомогу".
Це серйозна зміна, тому що підкомітет, який вніс поправки в програму, вирішив, що заклик передати українській армії летальну зброю (а це єдине, що може дійсно змінити ситуацію) буде занадто провокативним. Аналогічний аргумент використовував президент Барак Обама, щоб виправдати відмові від передачі зброї і протистояння Путіну. Видання зауважує, що цей підхід неправильний по своїй суті, тому що Росія продовжить тиснути на Україну до тих пір, доки ціна такої агресії не стане для неї занадто високою. І летальна зброя якраз би і підняла цю ціну.
Також Клінтон не буде важко і відкинути всі обвинувачення республіканців в тому, що вона була "надто чемною" з Путіним. Голова виборчої команди Трампа – Пол Манафорт – впродовж багатох років був радником проросійського президента України Віктора Януковича.
"Навряд чи послужний список Манафорта впливає на політику щодо України, але реальна причина може бути ще гіршою: Трамп теж притримується дуже наївних переконань щодо Путіна, заявлячи, що зможе домовитися з лідером в Кремлі, який захопив Крим і підтримує бойовиків у війні проти військ України", - йдеться в статті.
Видання також нагадує, що головний кандидат від Республіканської партії також неодноразово хвалив Росію за вторгнення на Близький Схід, хоча його шанувальник Крісті якраз засуджував цю російську авантюру.
В програмі республіканців все ще лишилася обіцянка зберегти санкції проти Росії до тих пір, доки суверенітет України не буде відновленим.
"Але відмова від передачі допомоги, яка загострить різницю між зовнішньою політикою Трампа і нерішучістю підходу Клінтон-Обами, внутрішній конфлікт республіканців щодо України посилає поганий сигнал нашим друзям в Києві і дає Клінтон фору, яку воно не заслуговує", - пише Wall Street Journal.
Тим часом, видання Financial Times писало про те, як Трамп допустив, що США не будуть захищати союзників по НАТО від Росії. Мільярдер вже посіяв занепокоєння серед багатьох союзників США включно з країнами-членами НАТО, Японією і Південною Кореєю, які бояться, що в разі втілення його ізоляціоністської риторики їхні відносини з Вашингтоном постраждають так само, як і безпека в Європі і Азії.
Раніше Трамп виключив з програми Республіканців передачу зброї Україні. Пункт про це замінило більш розмите формулювання про те, що США "нададуть належну підтримку". Члени комітету проголосували щодо цих змін і внесли поправку в програму Республіканської партії. Видання зауважує, що тепер офіційна позиція партії щодо передачі зброї України буде суперечити позиції майже всіх її лідерів, які відповідають за національну безпеку.
В цей же час, кандидат від Демократичної партії Хіларі Клінтон неодноразово засуджувала вторгнення Росії в Україну і критикувала Трампа за симпатію до Москви. Під час кампанії вона заявила, що у разі обрання Трампа, у Кремлі буде свято.