Італія хоче отримати від Брюсселя схвалення на "бюджетну свободу" розміром в 35 млрд євро, наміряючись змінити податкову політику в країні в найближчі три роки, пише The Financial Times.
На днях Ренці оголосив про свій план скоротити податки, який він назвав "Революція Коперника". Його здійснення заплановано на 2017-2018 року "для країни, яка вже давно страждає від високого рівня оподаткування".
"Цей крок знаменує останнє зусилля Ренці допомогти тендітної економіці Італії, яка, нарешті, почала зростати в першому кварталі, після трьох років рецесії і стагнації", - йдеться в статті.
Крім того, такий крок допоміг би відродити "симпатії" до прем'єра, адже в останні місяці його рейтинги страждали за гучних корупційних скандалів у країні і кризи міграції.
Але бюджетні наслідки запланованого фінансового стимулювання можуть стати джерелом неспокою в Брюсселі та інших європейських столицях. Політично, крок Ренці – це перевірка на толерантність ЄС.
Зниження податків дозволить італійському прем'єру напередодні муніципальних виборів і можливого референдуму щодо конституційної реформи повернути прихильність виборців, серед яких власники малого бізнесу. Але критики вже "накинулися" на Ренці, зазначаючи, що такі ж наміри колишнього прем'єра Сільвіо Берлусконі були ініційовані, і набрали величезну популярність, однак так і не були втілені в життя.
Раніше видання The Wall Street Journal у квітні писало, що зростання економіки Італії більш важливий для єврозони, ніж проблеми Греції. Італія демонструє нульовий потенціал зростання економіки, а у травні єврозона очікує від неї звістки про вихід з трирічною рецесії.
Потенціал зростання Італії залишається тривожно низьким, пише WSJ. Економісти JP Morgan відзначають, що він знаходиться на рівні нуля протягом декількох років. Зусилля прем'єр-міністра Маттео Ренці з реформування країни зараз є життєво важливими. Італії потрібно терміново показати, що вона може генерувати циклічний зростання.