У США майже тисяча релігійних лідерів підписала різдвяну петицію про припинення вогню в Україні, повідомляє газета Washington Post.
У петиції пропонувалося різдвяне припинення вогню між святвечором та 19 січня, щоб у всіх було 12 днів на святкування Різдва.
«Як люди віри та совісті, які вірять у святість всього живого на цій планеті, ми закликаємо до Різдвяного перемир'я в Україні», — йдеться у заяві. «У дусі перемир'я, укладеного у 1914 році під час Першої світової війни, ми закликаємо наш уряд взяти на себе провідну роль у припиненні війни в Україні, підтримуючи заклики до припинення вогню та врегулювання шляхом переговорів до того, як конфлікт призведе до ядерної війни, яка може спустошити світові екосистеми та знищити все боже творіння».
Хтось із православних святкує Різдво за григоріанським календарем 25 грудня, а хтось за юліанським календарем 7 січня.
Росія перейшла з юліанського календаря на григоріанський у 1918 році, але більшість православних церков продовжували святкувати Різдво за юліанським календарем. У Росії та Україні Різдво традиційно припадає на січень.
Однак цього року Українська православна церква вперше дозволила святкувати Різдво за західним календарем 25 грудня, що свідчить про поглиблення розриву з традиціями Російської православної церкви.
"Ми даємо людям можливість святкувати іншого дня, - сказав архієпископ Євстратій Зоря, повідомляє газета Politico.
Прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив минулого тижня, що жодних переговорів між двома країнами про різдвяне припинення вогню не велося.
"Ні. Такої пропозиції ніхто не отримував. Це не стоїть на порядку денному, заявив Пєсков газеті The Guardian.
Раніше президент України Володимир Зеленський вимагав від Росії вивести свої війська з України до Різдва як перший крок до мирних переговорів.
Найвідоміше різдвяне перемир'я в історії було досягнуто на Західному фронті Першої світової війни у 1914 році. Перемир'я, яке почалося на деяких ділянках фронту з ініціативи рядових, тривало до Різдва.
Серед іншого, регіональній та центральній владі було дозволено забирати полеглих з нічийної землі для поховання.
Під час Різдва після Першої світової війни (1914–1918) перемир'я не укладались, і з того часу у війнах не укладено жодного знаменитого різдвяного перемир'я.