Рейтинг схвалення діяльності Байдена зріс до найвищого рівня за рік

Поділитися
Рейтинг схвалення діяльності Байдена зріс до найвищого рівня за рік © The White House / Flickr
Це ставить президента США в більш вигідне становище перед проміжними виборами в Конгрес.

Після досягнення рекордно низького рівня в липні рейтинг схвалення діяльності президента США Джо Байдена зріс на шість процентних пунктів до 44%, що є найвищим показником за рік. Хоча це зростання є значним покращенням після кількох політичних успіхів Байдена, загалом його рейтинг досі залишається відносно низьким: 53% американців не схвалюють його роботу. Про це свідчить опитування Gallup.

Підвищенню схвалення рейтингу роботи Байдена значною мірою сприяють незалежні політичні респонденти, підтримка яких зросла з 31% минулого місяця до поточних 40%. Рейтинги Байдена у демократів (81%) і республіканців (4%) істотно не змінилися за той самий період.

Ці результати були отримані з опитування Gallup з 1 по 23 серпня, яке охопило насичений подіями період президентства Байдена. Під час одужання від COVID-19 президент оголосив, що США знищили лідера «Аль-Каїди» Аймана аз-Завахрі. У наступні дні демократи в Конгресі прийняли масштабний проект щодо внутрішніх витрат, закон про зниження інфляції, охорону здоров’я, боротьбу зі зміною клімату і податки.

Хоча висока інфляція та побоювання рецесії продовжують дестабілізувати США, останнім часом з’явилися позитивні економічні новини: середні ціни на бензин впали нижче 4 доларів за галон, більш позитивний, ніж очікувалося, звіт про робочі місця та невелике зниження рівня інфляції. Опитування було завершено безпосередньо перед тим, як Байден оголосив про свій план списання студентських кредитів, який дозволить скоротити борги мільйонів американців.

Найбільше схвалення Байден отримав за боротьбу з пандемією COVID-19 та зі зміною клімату

З 11 запитань Байден отримав найвищу оцінку за його управління реакцією на пандемію COVID-19. Це єдине питання, яке отримує підтримку більшості (58%), у тому числі 88% демократів, 58% незалежних респондентів і 20% республіканців. Схвалення політики Байдена щодо навколишнього середовища становить 50%, і це єдине інше питання, яке отримало схвалення більшості незалежних респондентів. Оцінки демократів щодо вирішення Байденом решти дев’яти питань коливаються від 63% до 78%.

Від 41% до 46% дорослих американців схвалюють те, як президент займається освітою, ситуацією в Україні, енергетичною та зовнішньою політикою. Менше, від 31% до 39% американців, схвалюють те, як Байден керує відносинами з Росією, імміграцією, політикою щодо зброї та абортів, а також економікою, причому його рейтинг схвалення економічної політики найнижчий.

Востаннє Gallup вимірював рейтинги схвалення Байдена щодо шести з цих питань у березні. Відтоді підтримка його заходів боротьби з пандемією, щодо навколишнього середовища та енергетичної політики зросла на п’ять пунктів, а схвалення економічної політики впало на п’ять пунктів. Рейтинги Байдена щодо зовнішньої політики і відносин з Росією статистично не змінилися порівняно з березневими показниками.

Історичний контекст рейтингів схвалення президентів США

Останнє покращення загального рейтингу схвалення Байдена дає йому більш вигідне становище перед проміжними виборами, ніж мали п’ять його попередників за останні 40 років — Рональд Рейган у 1982 році, Білл Клінтон у 1994 році, Джордж Буш у 2006 році, Барак Обама у 2014 році та Дональд Трамп у 2018 році.

Однак серпневий рейтинг схвалення Байдена затьмарюється показниками від 61% до 75% Рейгана в 1986 році, Джорджа Буша-старшого у 1990 році, Клінтона у 1998 році та Джорджа Буша-молодшого у 2002 році. Рейтинг Обами перед проміжними виборами за серпень 2010 року збігається з нинішніми 44% Байдена.

Байден, рейтинг схвалення якого падав до серпня, здається, отримує користь від останніх перемог, а також від покращення економічної ситуації. Аналіз ключових показників виборів Gallup у червні показав, що політичне середовище в США було особливо несприятливим для демократів. Схвалення Байдена залишається нижче позначки 50%, що зазвичай означає важкий рік проміжних виборів для партії чинного президента.

Значимість проміжних виборів до Конгресу США у листопаді в тому, що їхні підсумки сформують політичний пейзаж США на наступні два роки і значною мірою визначать параметри виборчої кампанії 2024 року. Чому ці вибори до Конгресу варті нашої уваги, читайте в статті Олега Шамшура «Чи візьме Трамп реванш у Байдена та чи програє від цього Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі