Регулятор Індії схвалив першу в світі ДНК-вакцину проти COVID-19 для екстреного використання

Поділитися
Регулятор Індії схвалив першу в світі ДНК-вакцину проти COVID-19 для екстреного використання
Щеплення роблять за допомогою одноразового безголкового ін'єктора.

Регулятор Індії схвалив трехдозовую вакцину ZyCoV-D. Це перша в світі ДНК-вакцина проти COVID-19 для екстреного використання, пише ВВС.

ZyCov-D також є першим в Індії безголковим уколом. Щеплення роблять за допомогою одноразового безголкового ін'єктора, який використовує вузький потік рідини для проникнення через шкіру.

До слова, в світі вже існує ряд ДНК-вакцин, схвалених, наприклад, для використання на тваринах, в тому числі вакцина від хвороб коней і вакцина проти раку шкіри для собак.

Однак понад 160 різних ДНК-вакцин проходять клінічні випробування на людях. Більшість з них призначені для лікування існуючих видів раку, а третина вакцин призначена для лікування ВІЛ.

«Мати ДНК-вакцину, яка працює проти інфекції, - це велика справа. Якщо вона забезпечить гарний захист, Індія буде пишатися цим », - сказала вірусолог і перша індійська жінка, обрана членом Королівського товариства. Лондонське суспільство, доктор Гагандіп Канг.

Як і інші вакцини, ДНК-вакцина після введення привчає імунну систему організму боротися з вірусом.

ДНК-вакцини мають ряд недоліків. Наприклад, ввести плазмиду ДНК в ядро ​​людських клітин вкрай важко, особливо дорослим. Крім того, ZyCoV-D вимагає трьох доз замість двох.

Згідно проміжним дослідженням, наведеним виробником вакцини Cadila Healthcare, ZyCoV-D запобігла симптоматичне захворювання у 66% вакцинованих.

Cadila Healthcare заявила, що провела найбільше клінічне випробування вакцини в Індії: там взяли участь 28 000 добровольців в більш ніж 50 центрах. Компанія заявила, що це також перший випадок, коли вакцина COVID-19 була протестована на молодих людях в Індії - 1000 осіб, що належать до вікової групи від 12 до 18 років.

Відзначається, що попередні ДНК-вакцини добре діяли на тварин, але не на людях. Уточнюється, що в, наприклад, США існує ряд ДНК-вакцин, схвалених для використання на тварин.

Компанія планує виробляти до 120 млн доз щорічно.

ВООЗ повідомляє, що в Індії і Уганді було зафіксовано використання підробленої вакцини проти коронавируса від компанії Covishield.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі