Однак, нідерландські євроскептичні настрої не закічуються лише на його грубому популізмі. Серед груп, які сподіваються перемогти зараз - "Форум за демократію" - найновіша політична сила країни, яка відверто підтримує Nexit, тобто вихід Нідерландів з Євросоюзу.
Про це пише Financial Times, додаючи, що нова партія протиставляє себе "картелю" істеблішменту. Очолює її 35-річний псевдоінтелектуал Тьєррі Боде, який грає на піаніно в своєму парламентському офісі. Згідно з опитуваннями, "Форум за демократію" може прийти другим на цих виборах, поступившись першістю лише правлячій партії VVD, яку очолює прем'єр-міністр Марк Рютте. У свою чергу, політична сила популіста Вільдерса пасе задніх.
У "Форуму за демократію" зараз є лише два місця в нідерландському парламенті. Але притаманний їй респектабельний популізм звучить незвичано на тлі антиіммігрантської риторики, яка у Західній Європі стала новою нормою. Партія була заснована після того, як вона успішно ініціювала і здобула перемогу на референдумі проти ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС в 2016 році. Серед її електоральних кандидатів професіонали з різних сфер: юристи, економісти і журналісти.
"Політична сила Боде - це європопулізм версії 2.0. Вона нова, але досить небезпечна загроза для Брюсселя і нідерландського істеблішменту в епоху молодих бунтарів, таких як автрійський Себастьян Курц чи італійці Луїджі Ді Маіо і Маттео Сальвіні", - йдеться в статті.
"Форум за демократію" хоче відібрати традиційних виборців у партії Рютте і привабити всіх, кому набридли уряди, створені на основі консенсусу, які вже стали частиною політичного ДНК Нідерландів. Видання зауважує, що Боде більше схожий на екс-стратега президента США Стіва Бенонона, ніж на французьку популістку Марін Ле Пен.
У лютому в Нідерланах ініціювали скасування закону, який блокував асоціацію України з ЄС. Законопроект, що регулює скасування закону, схвалили 76 депутатів із коаліційних фракцій у нижній палаті парламенту. Проти проголосували 69 опозиційних депутатів.