Референдум в Британії змінить ЄС не залежно від його результату – WSJ

Поділитися
Референдум в Британії змінить ЄС не залежно від його результату – WSJ ЄС обов'язково зміниться після референдуму в Британії. © nato.int
Британський прем'єр створив нову політичну формулу, якою можуть скористатися інші країни: вимоги в поєднанні з погрозою вийти з союзу.

Якщо Великобританія на референдумі обере вихід з Євросоюзу, це щонайменше сколихне континент до його політичних основ. Точно можна сказати, що блок більше ніколи не буде таким, як раніше.

Про це сьогодні пише видання Wall Street Journal, додаючи, що безпрецедентне рішення покинути ЄС поглибить кризу на континенті, який вже бореться з економічною слабкістю, борговими проблемами, широкомасштабною міграцією і дедалі більшою політичною нестабільністю на півдні і сході.

Політики і чиновники кажуть, що Brexit щонайменше змінить баланс сил. Переговори про нові взаємовідносини поглинуть всю енергію ЄС в часи, коли європейські інститути намагаються знайти відповідь на інші проблеми. Вихід Британії може також створити хаос на фінансових ринках і посилити позиції євроскептиків у інших країнах. Однак вийде Британія з ЄС чи ні, зміни неминучі. У лютому прем'єр-міністр Девід Кемерон домовився з Брюсселем про поступки в питанні міграції і можливість Лондона не брати участь у створенні "ще більш тісного союзу".

Спроби Кемерона вирвати у Брюсселя частину влади у поєднанні з референдумом вдома стали підходом, яким інші європейські політики вже обіцяють скористатися для подальшого поділу блоку. Референдум щонайменше шокував європейський політичний клас, поставивши під питання, чи не прямує ЄС до федерального устрою.

"Захоплені ідеєю постійною і всеосяжної інтеграції, ми не помітили, що звичайні люди, мешканці Європи не поділяють наш євро ентузіазм. Спектр розбіжностей переслідує Європу і федерація, на мою думку, не відповідь на це", - сказав президент Європейської Ради Дональд Туск.

Читайте також: Росія готується до війни, поки в ЄС закликають її задобрити - Wyborcza

Дехто бачить у британському референдумі незалежно від результату можливість домовитися про нову угоду про ЄС, якою буде передбачений поділ союзу на дві ключові країни, серед яких будуть найбільш інтегровані, і периферійні, які можуть не поглиблювати тісні зв'язки зі іншими.

Більше про Brexit, його причини й можливі наслідки для України читайте у спецпроекті DT.UA "Brexit. Піти не попрощавшись".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі