Ракетні випробування КНДР мають на меті привернути увагу Китаю - екс-міністр оборони США

Поділитися
Ракетні випробування КНДР мають на меті привернути увагу Китаю - екс-міністр оборони США Гейтс вважає, що КНДР хоче змусити Китай захистити її, граючи на страху Пекіну перед поваленням режимів і наслідками об'єднання Кореї. © yes-ukraine.org
На думку Гейста, варто підійти до північнокорейської проблеми з китайської точки зору.

КНДР нізащо не відмовиться від ядерної зброї. І санкції не змінять її позицію.

Про це на саміті YES сказав колишній міністр оборони США Роберт Гейтс. Він зауважив, що режим Кім Чен Ина вважає ядерний арсенал гарантією свого виживання. Тому, щоб не повторити долю інших диктаторів, таких як Муаммар Каддафі і Садам Хуссейн, Кім Чен Ин не погодиться на ліквідацію свого ядерного арсеналу, чого б це не коштувало.

"Ми дивимося на проблему КНДР з американської точки зору. Але нам варто подивитися на ситуацію ще й точки зору Китаю. Тому що, я думаю, поведінка Пхеньяна певним чином націлена вплинути на Китай. Лідеру Си Цзиньпіну точно не потрібні всі ці ядерні і ракетні випробування", - вважає Гейтс.

Він зауважує, що Північна Корея, проводячи випробування і створюючи напругу у відносинах зі США, намагається змусити Китай активніше підтримувати її. Адже падіння режиму і об'єдання Кореї не в інтересах Пекіна.

На думку Гейтса, варто прийняти політичний пакет, який би дозволив режиму в КНДР вчинити раціонально і відступити від ескалації. Також американський експет радить розмістити в Азії якомога більше протиракетних систем і збивати північнокорейські ракети.

Як повідомлялося, КНДР в п'ятницю здійснила черговий ракетний пуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з Пхеньяну, пролетіла 3,7 тис. км, досягнувши максимальної висоти польоту в 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР полетіла над японською територією і впала в Тихий океан в 2 тис. км від мису Эрімо на Хоккайдо.

Радбез ООН знову екстрено збереться у зв'язку з новим ракетним пуском КНДР. Засідання пройде в закритому режимі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі