Ракетний обстріл Іраном Ізраїлю 1 жовтня демонструє переваги й недоліки протиракетної оборони США і їхніх союзників в умовах потенційного конфлікту з Китаєм в Індо-Тихоокеанському регіоні, вважають аналітики. Коллін Кох зі Школи міжнародних досліджень в Сінгапурі вважає, що головним висновком для Вашингтона з іранських атак 1 жовтня може стати те, що ракети Пекіна буде важче перехопити, ніж іранські, і що для стримування масової атаки знадобиться здатність завдати удару у відповідь.
Цього року Сполучені Штати розробили й розмістили в регіоні нове озброєння для протидії Китаю, в тому числі ракету класу "повітря-повітря" AIM-174B і наземну ракетну батарею Typhon на Філіппінах, яка може запускати ракети SM-6 й Tomahawk, інформує Reuters.
За словами Малькольма Дейвіса, старшого аналітика Австралійського інституту стратегічної політики, можливості Китаю в багатьох аспектах перевершують можливості Ірану. Він вважає, що ракетні атаки з боку Китаю, ймовірно, будуть скоординовані з ударами по супутниках і кібернетичними атаками, що ускладнить оборону.
Дейвіс підкреслює, що західні системи інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони в Індійсько-Тихоокеанському регіоні зіткнуться з набагато більшими труднощами в нейтралізації масштабної ракетної атаки з боку Китаю, яка може включати сотні або навіть тисячі ракет, у порівнянні з можливостями Ірану.
Нагадаємо, що президент США Джо Байден заявив лідерам Австралії, Індії та Японії під час саміту групи QUAD, що "Китай випробовує нас". Байден вважає, що "Китай продовжує поводитися агресивно, випробовуючи нас у всьому регіоні, і це стосується Південно-Китайського моря, Східно-Китайського моря, Південної Азії й Тайванської протоки".