Про це пише лояльне до Демократиної партії видання Washington Post з посиланням на чиновників адміністрації президента США.
Також Трамп сказав журналістам, що "вірогідно, що ми побачимо президента Путіна в найближчому майбутньому". Але кілька чиновників сказали виданню, що до листопада немає жодних планів щодо можливих зустрічей. До саміту G20 в Аргентині лідери двох країн не будуть навіть в одній країні.
Видання нагадує, що рішення Трампа привітати Путіна з "перемогою" на вибрах викликало критику з боку впливових республіканців. Зокрема це не сподобалося голові Комітету Сенату з питань Збройних сил США Джону Маккейну. Але попри це, Трамп написав у Twitter, що "зближення з Росією - це добре" і наголосив, що Москва може допомогти Вашингтону вирішити низку міжнародних проблем. При цьому, він сказав, що Джорджу Бушу-молодшому забракло "витонченості", щоб порозумітися з росіянами, а демократи Барак Обама і Білл Клінтон "не мали енергії чи хімії".
Високопоставлені чиновники Білого дому раніше виступали проти двосторонніх зустрічей американського президента з Путіним. За кілька годин до того, як Білий дім взагалі дізнався, що Трамп говорив з Путіним, Кремль випустив власну заяву про дзвінок, в якій зазначив, що "особлива увага була приділена досягненню прогресу в питанні проведення можливої зустрічі на найвищому рівні". Російська заява застала зненацька Білий дім, радники якого сперечалися, чи варто зазначати привітання Трампа в офіційних записах. Коли через кілька годин після дзвінка з'явилися дані про телефонну розмову, в них було вказано, що Трамп привітав Путіна, але не згадував про обговорення зустрічі.
Це був другий раз, коли Трамп зробив важливу заяву про намір зустрітися з іноземним лідером. Раніше 8 березня він також оголосив про готовність вести переговори з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Але ці його слова мали більшу вагу і запустили масштабний процес внутрішнього планування.
Вчора стало відомо, що Трамп хоче зустрітись з Путіним для обговорення гонки озброєнь. Американський президент зауважив, що таке "змагання" у військовій потужності "виходить з-під контролю". Financial Times зауважило, що бажання американського президента зустрітися з Путіним певною мірою потішить російського президента, який отримав майндат на основі перемоги на виборах всупереч напрузі у відносинах із Заходом.
Перед тим Трамп привітав Путіна з перемогою, попри поради своїх помічників цього не робити. Американський президент також вирішив під час телефонної розмови не засуджувати Путіна через нещодавнє отруєння російського шпигуна. Це викликало невдоволення у Республіканській партії.
Зокрема, сенатор-республіканець Джон Маккейн розкритикував такі дії Трампа, а також назвав Путіна диктатором, а російські вибори – фікцією. Критично на це відреагував і лідер республіканської більшості у верхній палаті американського Конгресу Мітч Макконнелл.