В Італії поки не виробився колективний імунітет до коронавирусу. Італійці з імунітетом становлять 10%.
І все ж в Італії в силу економічних причин змушені пом'якшувати карантин, а це несе з собою ризики виникнення другої хвилі епідемії SARS-CoV-2.
За його словами, навіть в Італії, яка стала одним з центрів пандемії, переважна частина населення все ще не набула імунітет до вірусу, що створює ризики появи нових вогнищ хвороби. "Нам доведеться жити з вірусом і навчитися поважати: це дуже небезпечний хлопець", - сказав учений.
"Щоб уникнути масштабної другої хвилі, уряду потрібно постійно нагадувати людям про важливість дотримання соціальної дистанції", - уточнив він. Влади повинні приділити особливу увагу контролю за пересуванням громадян всередині країни, щоб звести до мінімуму ризики передачі вірусу з півночі на південь країни.
"Якщо люди з північних регіонів принесуть вірус на південь, це може викликати великі труднощі, тим більше що система охорони здоров'я на півдні гірше підготовлена до епідемії, чим більш забезпечений північ", - пояснив Рецца.
Лікарі і вся медична система на місцях повинні як можна швидше фіксувати нові випадки зараження, щоб придушувати потенційні великі вогнища епідемії, підкреслив він. "Найближчим часом ми плануємо розгорнути масштабну систему тестів, яка покаже відсоток населення з позитивною реакцією на COVID-19 на основі серологии (сироватка крові. - РБК)", - пояснив він.
Повністю до нормального життя країна зможе повернутися лише з появою вакцини, але на її розробку може піти рік або більше, а до цього часу громадянам доведеться дотримуватися запобіжних заходів, у тому числі тримати соціальну дистанцію.
В найближчій перспективі можна сподіватися на розробку більш ефективних методів лікування коронавіруса, вважає Рецца. За його словами, в Італії вже проходять випробування різних ліків і методик, які застосовуються для лікування пацієнтів, але ще не пройшли дослідження.
За станом на 29 квітня Італія знаходиться на третьому місці в світі за кількістю виявлених заражень коронавірусом - 201,5 тис., проте за кількістю летальних результатів країна посідає друге місце - понад 27 тис. (дані Університету Джонса Хопкінса).
Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте 26 квітня в рамках звернення до нації оголосив про пом'якшення карантинного режиму в країні та запуск другої фази боротьби з коронавірусом. Послаблення карантину почнуть діяти по всій країні з 4 травня. Починаючи з цієї дати, громадянам буде дозволено здійснювати поїздки в межах окремих регіонів, однак для цього потрібно буде обґрунтувати мету поїздки та дотримуватися всіх необхідних заходів безпеки (соціальна дистанція, використання індивідуальних засобів захисту тощо). Переїзди з регіону в регіон будуть дозволені тільки для роботи і "медичних візитів".
Як вже повідомлялося, в світі, станом на середу, 29 квітня, зафіксовано 3 116 992 випадки зараження COVID-19. Про це свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірус від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.