Радник Байдена з нацбезпеки зустрівся з керівниками НАБУ, САП та ВАКС

Поділитися
Радник Байдена з нацбезпеки зустрівся з керівниками НАБУ, САП та ВАКС © Flickr/White House
У США нагадали про важливість незалежної та неупередженої антикорупційної системи.

Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван зустрівся з керівниками антикорупційної системи, про візит яких до Вашингтона ZN.UA вже повідомляло. Про це повідомила пресслужба Білого дому.

Так, згідно з повідомленням, Салліван зустрівся з:

  • директором Національного антикорупційного бюро Семеном Кривоносом
  • главою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександром Клименком;
  • главою Вищого антикорупційного суду Вірою Михайленко

«Вони обговорили прогрес, досягнутий Україною у боротьбі з корупцією та забезпеченні автономії цих найважливіших інституцій. Пан Салліван підкреслив життєво важливе значення для будь-якого демократичного суспільства незалежних, неупереджених правоохоронних і судових інституцій, здатних розслідувати, переслідувати та виносити судові рішення у справах про корупцію незалежно від того, куди вони ведуть», – йдеться у повідомленні Білого дому. 

Салліван також підтвердив непохитну підтримку США антикорупційних реформ в Україні та відважного захисту своєї демократії від російської агресії.

Раніше ZN.UA вже писало, що до Вашингтона вилетіло керівництво антикорупційної системи. За нашими даними, крім Кривоноса, Клименка та Михайленко до столиці США вилетіли два заступники глави САП та керівник апарат ВАКС Богдан Крикливенко. 

За даними наших джерел, ця поїздка планувалась заздалегідь, а однією з її ключових тем було обговорення посилення незалежності антикорупційної системи України і тих проблем, які в цій сфері виникають. Але вона збіглася з оголошенням президентом Володимиром Зеленським про намір внести зміни до законодавства, якими на час дії воєнного стану корупцію прирівняють до державної зради, а кейси, які є виключно компетенцією НАБУ, стануть підслідними Службі безпеки України.

Наскільки нам відомо з джерел у дипломатичних колах, наші західні партнери надзвичайно негативно сприйняли цю ідею і визначили її як замах на незалежність антикорупційної системи України.

За задумом президента Зеленського, всі справи про зазіхання на економічну безпеку держави, де фігурують суми понад 24 млн грн, розглядатиме не лише НАБУ, а й СБУ. Офіс президента в співпраці зі Службою та Офісом генпрокурора вже готують відповідний законопроєкт. Проблема лише в тому, що водночас гарант Конституції одним махом вибиває основу з-під НАБУ. Навіщо це президенту, якщо антикорблок демонструє вагомі результати, а в нього самого просто зараз достатньо потужних важелів впливу, щоб їх посилити? Відповіді — у статті "Кукла" від президента. Що насправді стоїть за ініціативою прирівняти корупцію до держзради?" Інни Ведернікової й Тетяни Безрук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі