Санкції спрямовані на зменшення доходів країни від експорту. Зокрема, вони передбачають заборону на закупівлю у Північної Кореї заліза, руди, свинцю вугілля та морепродуктів. А також вводить обмеження на працевлаштування у державах-членах Радбезу ООН північнокорейських зарообітчан – згідно з документом, кількість працюючих за кордоном громадян Північної Кореї має зберегтися на поточному рівні.
Крім того, під санкціями також опиняться спільні з КНДР проекти. Так, резолюція забороняє країнам-членам Ради безпеки інвестувати у будь-які спільні проекти з КНДР, які існують на даний момент. А також забороняють починати нові.
Також нова резолюція Радбезу ООН передбачає розширення санкційного списку проти КНДР. У нього потрапили ще дев'ять фізичних осіб і чотири юридичні особи, включно з основним валютним банком Північної Кореї. Всі іноземні активи, осіб, що потрапили під санкції, будуть заморожені, на них також поширюватиметься заборона на відвідування низки країн.
"Ми не повинні обманювати себе, думаючи про те, що вирішили проблему, аж ніяк. Північнокорейська загроза не залишила нас, вона швидко стає дедалі небезпечнішою. Потрібні подальші дії. США вживають і вживатимуть розумних захисних заходів, аби захистити себе та своїх союзників", - підкреслила посол США в Організації Об'єднаних Націй Ніккі Гейлі.
Під час виступу після голосування Радбезу ООН Гейлі також повідомила про те, що щорічні спільні навчання Вашингтона і Сеула триватимуть.
Нагадаємо, санкції проти Північної Кореї посилені у зв'язку з випробуваннями нею двох міжконтинентальних балістичних ракет, проведеними у липні цього року.
Раніше Японія мала намір ввести додаткові санкції проти Північної Кореї через її ядерні програми.
Сенат і Палата представників Конгресу США прийняли законопроект, який передбачає додаткові санкції проти Росії, а також Ірану та КНДР. Цього тижня його схвалив президент Дональд Трамп.