Рада Європи закликала Росію звільнити опозиціонера Алєксєя Навального та виплатити потерпілим компенсації, зокрема нафтовому концерну ЮКОС. Відповідні постанови прийняв Комітет міністрів Ради Європи з нагляду за виконанням постанов і рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), інформує DW.
Зазначається, що комітет розглянув шість справ, що стосуються Росії. Серед них - "Навальний і Офіцеров проти РФ" (про "справу Кіровлісу") і "Навальний проти РФ" (про "справу Ів Роше"). ЄСПЛ постановив, що заявників засудили в Росії "за дії, які не відрізняються від звичайної комерційної діяльності", на підставі "свавільних" і "явно необгрунтованих" судових рішень.
Комітет міністрів РЄ закликав скасувати обвинувальні вироки за обома справами щодо Навального. Комітет також просить виплатити заявникам компенсації. Наглядовий орган висловив глибокий жаль у зв'язку із затримкою відповідей на його запити до влади РФ та запропонував своєму генеральному секретарю направити листа міністру закордонних справ Росії з висловленням глибокого занепокоєння через утримання в колонії Олексія Навального.
Алєксєя Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше» (він проходив курс лікування і реабілітації у Німеччині після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок»). З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців. 15 березня Навального етапували до колонії у Покрові.
У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.
США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновниківчерез отруєння Алєксєя Навального.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля«Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.