Рада безпеки ООН завершує десятирічну місію в Малі

Поділитися
Рада безпеки ООН завершує десятирічну місію в Малі
Чинний мандат місії закінчувався у червні.

У п'ятницю Рада Безпеки ООН одноголосно проголосувала за припинення десятирічної миротворчої місії в Малі після того, як два тижні тому військова хунта цієї західноафриканської країни раптово попросила 13-тисячний контингент залишити Малі «без зволікання».

Завершення операції, відомої як MINUSMA, ухвалено після років напруженості та урядових обмежень, які заважали миротворчим повітряним і наземним операціям з того часу, як Малі об'єдналася з російською групою найманців Вагнера в 2021 році.

Раніше відповідний проект резолюції Ради безпеки запропонувала Франція. Згідно з документом, персонал ООН залишатиметься в країні до кінця року, щоб забезпечити перехідний етап, який триватиме до 31 грудня 2023 року.

Під час голосування в Раді Безпеки Білий дім звинуватив лідера ПВК "Вагнер" Євгєнія Прігожина у сприянні виведенню миротворців ООН з Малі і заявив, що має інформацію, що свідчить про те, що з кінця 2021 року влада Малі виплатила Вагнеру понад 200 мільйонів доларів.

"Прігожин допоміг спланувати цей від'їзд на користь Вагнера", - заявив журналістам представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі. "Ми знаємо, що високопоставлені малійські чиновники працювали безпосередньо зі співробітниками Прігожина, щоб повідомити генерального секретаря ООН, що Малі відкликала згоду на місію MINUSMA", - пише Reuters.

Миротворцям ООН приписують життєво важливу роль у захисті цивільних осіб від екстремістського повстанського руху, внаслідок якого загинули тисячі людей. Деякі експерти побоюються, що ситуація з безпекою може погіршитися після відходу місії, внаслідок чого недостатньо екіпірована армія Малі з приблизно 1000 бійців "Вагнера" боротиметься з бойовиками, які контролюють ділянки території на півночі та в центрі пустелі.

Малі щосили намагалася зупинити екстремістський повстанський рух, який укоренився після повстання в 2012 році. У 2013 році Рада Безпеки ООН розгорнула MINUSMA для підтримки іноземних та місцевих зусиль щодо відновлення стабільності. Розчарування з приводу зростаючої нестабільності спровокувало два перевороти в Малі у 2020 та 2021 роках.

Нагадаємо, Україна донедавна відправляла миротворців до Малі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі