Рада безпеки ООН відхилила російський варіант резолюції по гумпдопомозі Сирії

Поділитися
Рада безпеки ООН відхилила російський варіант резолюції по гумпдопомозі Сирії © news.un.org
У проекті РФ пропонувалося залишити лише один пункт КПП для доставки гуманітарної допомоги.

Проект резолюції Росії про доставку гуманітарної допомоги в Сирію лише через один пункт пропуску на кордоні з Туреччиною був відхилений половиною учасників Радбезу ООН, повідомив постійний представник ФРН при ООН Крістоф Гойсґен, передає DW.

За його словами, проект підтримали чотири країни (Росія, КНР, В'єтнам і ПАР). Ще чотири утрималися (Туніс, Нігер, Індонезія, Сент-Вінсент і Гренадіни). Проти проголосували сім країн: (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Бельгія, Естонія, Домініканська Республіка).

Ідея проекту полягала в обмеженні доступу Туреччини до допомоги Сирії на кордоні.

Повідомляється, що 7 липня Росія і Китай наклали вето в Раді Безпеки ООН на висунутий Німеччиною і Бельгією проект резолюції про роботу Місії ООН по транскордонній гуманітарній допомозі Сирії. ФРН і Бельгія пропонували продовжити на рік діючий зараз механізм щодо поставок в Сирію допомоги через два пропускні пункти на турецько-сирійському кордоні.

Діюча резолюція ООН була прийнята в 2014 році, ЇЇ кілька разів продовжували. Спочатку вона дозволяла колонам з гуманітарною допомогою перетинати чотири прикордонні пункти Сирії (два з турецької сторони, по одному - з іракського і йорданського) без згоди сирійської влади. Так міжнародні організації могли постачати допомогу в контрольовані повстанцями регіони. Однак під тиском Москви число пропускних пунктів скоротилося до двох. Дія резолюції закінчується 10 липня.

Раніше на засіданні Радбезу ООН Росію безпосередньо звинуватили у військових злочинах в Сирії.

За час війни в Сирії з 2011 року, за даними ООН, загинули понад півмільйона людей і ще кілька мільйонів були змушені покинути свої будинки. За даними спостерігачів з Сирійської мережі з прав людини, більшість цивільних загинули від рук терористів ІГІЛ, а також союзу Росії та сил режиму Асада.

Нагадаємо, 5 липня Росія і Туреччина домовилися про створення коридору безпеки для сирійської провінції Ідліб. Вона вважається останнім оплотом бойовиків і сирійської опозиції, яку, в свою чергу, підтримує Туреччина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі