Путін знову розігрує сценарій 1999 року, який привів його до влади – Wyborcza

Поділитися
Путін знову розігрує сценарій 1999 року, який привів його до влади – Wyborcza Путін може оголосити дострокові вибори президента в 2017 році. © ТАСС
Оглядач пише, що тоді парламентські вибори теж стали тестом перед достроковими президентськими виборами.

Парламентські вибори в Росії не змінять розстановку сил у Державній Думі. Все одно партія Володимира Путіна "Единая Россия" буде домінувати, маючи за опонентів три "опозиційні" політичні сили, якими керує Кремль.

Але все одно це були важливі вибори, оскільки вони стали тестом перед президентськими, які пройдуть в 2018 році. Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише оглядач Вацлав Радзівінович.

Він зауважує, що щось подібне вже відбувалося в Росії у грудні 1999 року. Зібрана нашвидкуруч під тогочасного прем'єр-міністра Володимира Путіна "партія влади"під назвою "Единство" виявилася цілком успішною. Її результат був скромніший, ніж в комуністів, але все ж вищий, ніж в головного ворога Кремля – партії "Отечество – Вся Россия". А через два тижні після цього президент Борис Єльцин пішов у відставку, тож потрібно було швидко обрати нового президента. Тож вибори перенесли з червня на березень.

Вибори до Думи стали тоді тестом, результати якого виявилися позитивними для Кремля. Він показав, що "спадкоємець трону" ще кілька місяців тому нікому не відомий Володимир Путін на хвилі популярності, якою варто швидко використати. Зараз оглядачі теж повторювали, що Кремль старається, щоб якомога менше людей прийшли голосувати. Тому що тоді голоси бюджетників, лояльних до влади, матимуть більший вплив на результат. В 2011 році явка становила 60,2%. А вчора в Новосибірській області на дільниці прийшли лише 32% виборців, в Іркутській області – 29%. Дуже мало людей прийшли голосувати в Москві і Санкт-Петербургу, де підтримка влади найнижча.

Активніше голосували проінструктовані заздалегідь мешканці сіл і кавказьких автономій. Зокрема, в Чечні Рамзан Кадиров збирав бажані для "партії влади" результати радянськими методами, силою організувавши явку понад 90%.

"Тож, здається, механізм "керованої демократії" працює. Можна подумати і про пришвидшення виборів президента, про що останнім часом багато говорять у Москві", - пише оглядач.

Читайте також: Україна буде домагатися розширення санкцій на організаторів "виборчого фарсу" в Криму

Він припускає, що, враховуючи сценарій 1999 року, Путін може піти на вибори вже в 2017 році і не виключено, що Кремль вже виділив на це гроші, які в нього ще поки що не закінчилися.

Видання Financial Times писало, що пригнічені мешканці Криму апатично поставилися до російських виборів. Представники самопроголошеної "влади" в Криму закликали жителів прийти на дільниці і ще раз "виступити проти Києва і Вашингтона", зміцнивши на анексованому півострові владу російської правлячої партії "Единая Россия". Але це мало кого мотивувало.

Тим часом, в МЗС України заявили, що вибори в окупованому Криму ставлять під питання легітимність Держдуми РФ. А їх проведення свідчить про необхідність посилення введених санкцій "як персональних, так і загальних".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі