Про це сьогодні в редакційній статті пише New York Times, додаючи, що саме ці байки Путін повторив на економічному форумі в Санкт-Петербурзі. Подію відвідали виконавчі директори 24 західних компаній, попри побажання урядів їхніх країн ігнорувати російський форум. Та навіть попри це, Путін в Санкт-Петербурзі виглядав так, ніби він у відчаї і не впевнений, що зможе перемогти у конфронтації із Заходом через Україну.
Видання пише, що продовження дії санкцій ЄС проти Росії стане великим ударом для російського президента. Дехто на Заході підозрював, що він анексував Крим і розв'язав війну в Донбасі для того, щоб розділити НАТО. Однак агресивна поведінка Кремля лише консолідувала європейців.
В цей же час, поки Путін намагався запевнити інвесторів у тому, що Росія не постраждала від санкцій і немає економічних проблем, він дозволив собі безвідповідальне базікання про погрози ядерною зброєю. Тим самим російський президент дав поганий сигнал бізнесу, підірвавши багаторічні зусилля з пом'якшення ядерної конфронтації і зменшення ризику початку війни.
Видання зауважує, що відповідь США і ЄС на російську агресію була виваженою і правильною. Економічні проблеми тиснуть на Росію, але при цьому лишається простір для дипломатії, яка дає зрозуміти, що конфронтація може закінчитися у будь-який момент, щойно Москва забере свою зброю і війська з Донбасу і Криму.
"Якщо Путін не буде обережним, він в результаті може отримати те, проти чого він якраз протестує: НАТО закріпиться біля російських кордонів. І не тому, що Альянс хоче рухатися в цьому напрямку, а тому, що поведінка Росії не лишає йому іншого вибору. Це не відповідає інтересам ні Росії, ні Заходу", - йдеться в статті.
В цей же час, видання Newsweek писало, що ядерні погрози Путіна - це безвідповідальні і небезпечні теревені, які вказуть на те, що він розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. Він намагається компенсувати нестачу потужності російської армії можливостями ядерного арсеналу і погрожує ним іншим країнам заради російських політичних інтересів.
У свою чергу, в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю. 15 червня, в Литві підтвердили розміщення важкого озброєння США в країнах Балтії та Східної Європи.