Президент Росії Володимир Путін заявив, що ненафтогазовий дефіцит в РФ виріс до дуже небезпечної межі.
Ненафтогазовий дефіцит - це різниця між видатками бюджету і його доходами (крім нафтогазових).
"Коли ціни на нафту високі, нам дуже важко втриматись від використання нафтових доходів на поточні витрати. І у нас ненафтогазовий дефіцит виріс, на мій погляд, до дуже небезпечної межі. Тепер ми змушені знижувати його, і це оздоровлює", - заявив Путін в інтерв'ю німецькому виданню Bild.
Він зазначив, що в Росії є загальний дефіцит бюджету, а є ненафтогазового доходи.
"Є доходи, які ми отримуємо від нафти і газу, а ми ще ділимо і все інше. Загальний дефіцит невеликий. А якщо обчислити ненафтогазовий, то від нафти і газу виходить занадто великий", - сказав Путін.
Дефіцит федерального бюджету РФ у 2015 році планувався на рівні 2 трлн 165,9 млрд рублів, або 3% ВВП. Ненафтогазовий дефіцит планувався на рівні 8 трлн 45,8 млрд рублів, або 10,9% ВВП.
На початку жовтня міністр фінансів РФ Антон Силуанов сказав, що після "ситих" років в Росії настав період "худих".
У своїй промові на сесії Генасамблеї ООН президент США Барак Обама пов'язав економічні проблеми Росії з діями її керівництва. "Зараз багато аналітиків говорять: ось, спалахнула холодна війна. Але подивіться на результати: Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб приєднатися до Європи, а не до Росії. А в Росії - санкції, рубль, падає рівень життя росіян. А якби Росія пішла дипломатичним шляхом? Все було б по-іншому", - сказав він.