Президент Росії Владімір Путін у п'ятницю закликав керівників російської оборонної промисловості посилити свою роботу, щоб забезпечити російську армію швидким отриманням усього озброєння, спорядження та бойової техніки, необхідних для ведення бойових дій в Україні.
Путін зробив цю заяву під час візиту до Тули, центру виробництва озброєнь.
«Найважливішим ключовим завданням нашого військово-промислового комплексу є забезпечення наших частин і передових військ усім необхідним: озброєнням, технікою, боєприпасами та спорядженням у необхідній кількості та належної якості у найкоротші терміни», - сказав він, передає Reuters.
«Також важливо удосконалювати та значно покращувати технічні характеристики озброєння та техніки наших бійців на основі отриманого нами бойового досвіду».
Путін заявив цього тижня, що російській армії необхідно винести уроки і вирішити проблеми, від яких вона постраждала в Україні, пообіцявши дати їй все необхідне для ведення війни, яка наближається до кінця 10-го місяця.
Цього тижня він заявив, що держава забезпечить задоволення потреб армії без обмежень у фінансуванні, але сказав, що немає необхідності мілітаризувати економіку.
У п'ятницю він сказав керівникам оборонної промисловості, що хоче почути їхні пропозиції про те, як згладити невказані проблеми, і хоче, щоб фахівці оборонної промисловості працювали безпосередньо з передовими силами для регулярного доопрацювання зброї та техніки.
Минулого тижня лідер профспілки Уральського регіону повідомив агентству ТАРС, що компанії, які займаються виконанням оборонних замовлень, перейшли на шестиденний робочий тиждень із робочою зміною до 12 години.
Міністр оборони Сєргєй Шойгу у п'ятницю відвідав збройовий завод «Калашников» в Іжевську та повідомив його директору, що держава «значно збільшить» замовлення заводу наступного року, повідомляє канал військових новин «Зірка».
Як повідомлялося, Путін намагається зняти з себе відповідальність за зволікання з війною в Україні, ніби він готовий до переговорів, але насправді це не так. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) у звіті за 22 грудня.
Про те, як вплине візит Зеленського до США на хід війни читайте у статті Олега Шамшури "Зеленський у Байдена: що вдалося, а чого не вдалося досягти від США"