Російський диктатор Владімір Путін продовжує робити акцент на стабільності та зростанні економіки РФ, попри ознаки довгострокової фінансової скрути.
У щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) аналітики вказують на суперечності між офіційними заявами Кремля та реальними економічними показниками.
На інвестиційному форумі російського державного банку "ВТБ", який відбувся 4 грудня, Путін оголосив, що економіка Росії зросте на 4% до кінця 2024 року. Він також зазначив, що з початку року ВВП країни вже зріс на 4,1%. Водночас очільник Кремля закликав Центральний банк РФ докладати більше зусиль для стримування інфляції, що непрямо вказує на існування економічних викликів.
Голова Центрального банку РФ Ельвіра Набіулліна заявила, що у грудні регулятор може підвищити ключову процентну ставку до 25%. Нагадаємо, що у жовтні вона вже досягла 21%, що стало найвищим показником за останні роки. За даними російського видання РБК, готівкові заощадження громадян знизилися до історичного мінімуму, становлячи лише 15% від загальної суми заощаджень.
Путін також заявив про рекордно низький рівень безробіття в Росії – 2,3%. Проте експерти ISW вказують, що цей показник може бути результатом мобілізації. Зокрема, значна кількість молодих чоловіків перебувають на війні в Україні, що знижує офіційний рівень безробіття, але водночас спричиняє дефіцит робочої сили.
Нагадаємо, у жовтні Центробанк РФ підвищив облікову ставку до 21% вперше за понад 20 років, що викликало обурення деяких із найбільших олігархів країни. Водночас у російських банках неплатежі за кредитами зросли до рекордного рівня.