Про це, як повідомляє УНІАН, він сказав під час зустрічі "Валдайського клубу" в Сочі.
"Ми не раз спостерігали це в минулому. І сьогодні, на жаль, знову зустрічаємося з подібними ситуаціями. Намагання будь-якими засобами просувати модель одностороннього домінування – я вже не раз говорив про це – призвели до розбалансування систем міжнародного права і глобального регулювання, а отже, є загроза, що конкуренція – політична, економічна, військова – може стати некерованою", - сказав Путін.
Він додав, що такий стан речей може призвести до "нових локальних конфліктів, особливо в прикордонних регіонах, де стикаються інтереси великих держав і блоків".
"Це також ймовірний занепад системи нерозповсюдження зброї масового знищення і, як результат – новий виток гонки озброєнь", - додав Путін.
Він також розповів про існування концептів неядерного озброєння масового знищення, яке по своїй потужності дорівнює ядерним видам. Раніше російський президент Володимир Путін звинуватив США у перезапуску гонки озброєнь.
"США перезапустили гонку озброєнь, в односторонньому порядку вийшовши з договору щодо ПРО (протиракетної оборони, - ред.)", - сказав Путін.
На його думку, цей договір був наріжним каменем всієї системи міжнародної безпеки. Варто відзначити, що односторонній вихід США з договору по ПРО від 1972 стався ще в 2001 році.
Нагадаємо, видання The Guardian повідомило, що НАТО готується переглянути свою стратегію в сфері ядерної зброї на тлі зростаючих суперечностей з Росією з приводу військових дій в Україні.
Раніше в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.
В цей же час, видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І саме це найнебезпечніше в заявах Кремля.