Путін виграє від суперечки США і ЄС через нові санкції проти Росії - The Guardian

Поділитися
Путін виграє від суперечки США і ЄС через нові санкції проти Росії - The Guardian Європейське обурення санкціями США викриває розкол у ЄС щодо Росії. © focus.ua
Обурення ЄС на нові санкції лише вказує на те, що європейські країни розділені у ставленні до Росії, і через енергетичні компанії цей розкол зростає.

Віце-президент США Майк Пенс цей тиждень проведе у європейському турі, щоб переконати союзників, що гасло "Америка перш за все" не означає "Америка сама".

Але європейці збентежені поведінкою Білого дому на чолі з Дональдом Трампом.

Про це на сторінках The Guardian пише Наталі Нугайрід, нагадуючи, як колишній прем'єр-міністр Фінляндії на Twitter написав: "Коли це божевілля закінчиться? Будь ласка, Америко, стань такою, як ти була: великою і чудовою".

Минулого тижня сталася нова трансатлантична сварка. ЄС відкрито скаржився на нові санкції проти Росії, ухвалені Конгресом. Одна з причин, чому США пішли на цей крок, було бажання показати Росії, що вона не зістрибне з гачка після втручання у американські вибори. Іншою причиною був намір "надягти на Трампа гамівну сорочку Конгресу". Законопроект про нові санкції позбавляє американського президента права одноосібно ослаблювати санкції.

З огляду на все це, можна було б припустити, що Європа видихне з полегшенням. Зрештою, європейці боялися, що Трамп укладе таємну угоду з Володимиром Путіним у них за спиною. Західні санкції лишаються важілем впливу на Москву в той час, коли війна в Україні продовжуються. І те, що Конгрес позбавив президента можливості легковажним рішенням скасувати тиск, повинно було б стати хорошою новиною.

Але ЄС відреагував інакше і зовсім не радів. Заміть цього міністр закордонних справ Німеччини звинуватив США у меркантильності. Мовляв, нові санкції мають на меті лише просувати американський експорт скрапленого газу в Європу. Французький уряд поставив під сумнів законність санкцій. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер був настільки обурений, що пригрозив Америці відповідними заходами.

"Таким чином склалося враження, що ЄС якоюсь мірою став на бік Путіна проти американського Конгресу. Це було дуже дивно. Легко можна уявити, як Путін насолоджується сварками між Вашингтоном і європейськими союзниками. Дехто в Брюсселі заявив, що американські санкції можуть швидше розділити європейців щодо Росії, а не об'єднати їх. Але це просто зручне прикриття для факту, що цей розкол вже давно існує. І він поглиблюється через поведінку різних європейських енергетичних фірм", - пише оглядач, нагадуючи про "Північний потік-2", який Росія хоче збудувати для експорту газу в Німеччину в обхід України і в який вже вклали гроші європейські компанії. Нові американські санкції заважають цьому проекту.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вже ознайомився з остаточним варіантом законопроекту про введення більш посилених санкцій проти Росії, і збирається підписати його. Законопроект уже підтримали обидві палати американського парламенту.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі