В цей же час, президент Володимир Путін веде подвійну стратегію: з одного боку він використовує дипломатію і обіцяє деескалацію насильства, а з іншого боку – керує війною в Донбасі і йде в наступ проти України. Так ситуацію описує Der Spiegel.
На засіданні Ради безпеки ООН Росія закликала ухвалити резолюцію про обов'язкове виконання сторонами нових Мінський домовленостей, які були досягнуті минулого тижня. Представник США Саманта Пауер назвала російську пропозицію "щонайменше іронічною", нагадуючи, що саме Росія підштовхує конфлікт до ескалації.
З позиції США ситуація виглядає так, що спроби дипломатично владнати конфлікт в Донбасі провалилися. Проросійські терористи хоч і вмовили "нормандську четвірку" перенести перемир'я за два дні, але не змогли за цей час захопити Дебальцеве. Тому війна в Донбасі триває досі. А отже час перейти до запасного плану, на якому наполягають сенатори США, і який передбачає передачу американської зброї Україні.
Видання пише, що дискусія про оборонні засоби для українських військових зростатиме. Тим більше, що за це виступає новий міністр оборони США Ештон Картер, який вчора прийняв присягу. Також озброїти Україну хочуть Держсекретар Джон Керрі і віце-президент Джо Байден. Президент Барак Обама ж досі займає стриману позицію зважає на опитування компанії Gallup. Його результати свідчать, що 44% американців вважають агресію Росії проти України загрозою і для США. При цьому 84% опитаних відповіли, що війна в Сирії становить для них небезпеку.
В Білому домі побоюються, що Путін спробує втягнути Захід у конфлікт в Донбасі.
"Але Путін вже це зробив, заявивши, що США вже озброюють Україну", - йдеться в статті.
Американський експерт з Інституту Брукінгса Джеремі Шапіро припускає, що Україна "не важлива для США", тому Вашингтон може піти на діалог з Кремлем про нову систему міжнародної безпеки і поділ Європи. Видання The Times сьогодні писало, що Путін керує війною в Україні і поглядає на Казахстан. Український конфлікт допомагає йому здобути симпатію мешканців Азії, оскільки він безкарно розділяє Україну на очах у Заходу і тим самим "ляскає Обаму по носі". А Казахстан може стати нелояльним до Кремля після смерті Нурсултана Назарбаєва. Також 13 лютого група сенаторів-республіканців внесла на розгляд Конгресу США законопроект, який надає президентові право постачати уряду України озброєння. Вчора ж під час візиту в Угорщину російський президент заявив, що нібито американська зброя в Україну вже поставляється.