Путін став найнепопулярнішим політиком у світі — опитування

Поділитися
Путін став найнепопулярнішим політиком у світі — опитування © Офіційний сайт Кремля
У світі також змінилося і загальне ставлення до Росії.

Російський президент Владімір Путін став найнепопулярнішим політиком у світі. Зокрема, лише 9% респондентів ставляться до глави Кремля схвально, тоді як 90% опитаних висловили повне неприйняття його політики. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницьким центром Pew Research у 18 країнах.

Зазначається, що це максимальне падіння міжнародної підтримки російського президента за двадцять років опитувань. У Росії суспільна думка не досліджувалася.

Путіна здебільшого підтримують прихильники правих поглядів. Зокрема, ставлення європейців до глави Кремля безпосередньо пов'язане з їхніми політичними поглядами. Ті, хто підтримують праві популістські партії у своїй країні, з більшою ймовірністю будуть впевнені у правильності дій Путіна. Для прикладу, серед греків, які позитивно ставляться до партії «Грецьке рішення», 55 відсотків високо оцінюють політику глави Кремля.

Подібні тенденції можна спостерігати серед прихильників правих популістських партій у Німеччині, Великій Британії, Франції та Швеції.

Однак, хоча прихильники правих популістських партій оцінюють Путіна більш позитивно, ніж їхні політичні опоненти, довіра до Путіна в цій групі знизилася більш різко з 2021 року.

Подібна закономірність існує і щодо загальних ідеологічних нахилів. У 2021 році існували великі ідеологічні розбіжності у ставленні до Путіна, причому представники правого політичного спектру висловлювали йому більше довіри, ніж ліві. У нинішньому опитуванні довіра до Путіна різко знизилася серед правих, і в багатьох країнах обидві групи мають однаково негативне ставлення до російського президента.

Змінилося загальне ставлення до Росії

У середньому 85% опитаних у 18 країнах висловлюють негативну думку про РФ, причому більшість стверджують, що мають «дуже негативну» думку про Росію.

Майже в кожній опитаній країні принаймні сім з десяти респондентів мають негативну думку про РФ. Малайзія — єдина країна-виняток; думка тамтешнього населення більш неоднозначна. В країні лише половина опитаних ставиться до РФ негативно.

Поляки особливо критично ставляться до Росії: 97% опитаних мають негативну думку, у тому числі 91% – дуже негативну.

Відтоді, як це питання досліджувалося в останній раз у 2020 році, спостерігається різке зниження прихильності до Росії у світі, при цьому рекордно низькі показники опитаних у всіх 18 країнах висловлюють позитивну думку про РФ.

Майже в кожній країні, де проводилося опитування, прихильність до Росії впала. В Італії, Греції та Польщі позитивні погляди на Росію знизилися більш ніж на 30 процентних пунктів з моменту останнього опитування.

Рівень довіри до президента США Джо Байдена у світі також знижується

Зокрема, згідно з опитуванням, рівень довіри німців до Байдена у 2022 році помітно знизився – до 64 відсотків порівняно з 78 відсотками минулого року. В інших європейських країнах цей показник також знизився, хоча політику лідера США, як і раніше, схвалюють більшість опитаних.

У Великій Британії рівень схвалення Байдена знизився до 56 відсотків, у Франції - до 53, а в Іспанії - до 56 відсотків. Однак, згідно з дослідженням, у середньому рівень схвалення політики американського президента серед опитаних країн становить 60 відсотків. Найбільше схвалення Байден має у Польщі – 82 відсотки, найнижчий показник у Греції – 41 відсоток.

Зазначається, що дослідження не включало питання, які прямо вимірюють думки про те, як Байден реагує на війну РФ проти України. Причиною падіння популярності Байдена аналітики називають виведення військ США з Афганістану.

Високі рейтинги Байдена у 2021 році можна частково пояснити реакцією людей на відставку його попередника Дональда Трампа, вважають дослідники.  

Рейтинги лідерів Європи

Згідно з опитуванням, 62% респондентів схвалюють діяльність президента Франції Емманюеля Макрона та 59% - канцлера Німеччини Олафа Шольца. Зазначається, що Шольц менш популярний, ніж його попередниця Ангела Меркель. Частково це може бути пов'язано з тим, що деякі респонденти не знають нового німецького канцлера, вважають автори дослідження. Китайського лідера Сі Цзіньпіна позитивно оцінюють 18% опитаних.

Раніше повідомлялося, що війна РФ проти України радикально зменшила підтримку президента Росії Владіміра Путіна серед громадян країн Східної Європи. Про це свідчать дослідження Globsec Trends 2022, які аналізують настрої щодо НАТО, Росії, Китаю, а також війни в Україні серед жителів східної частини Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі