Путін робить ставку на нерегулярні військові формування – ISW

Поділитися
Путін робить ставку на нерегулярні військові формування – ISW © Офіційний сайт Кремля
Останні невдачі російських військ в Україні посилюють напруження між президентом Росії та профільними військовими відомствами.

На тлі поразки російських військових підрозділів на Харківщині, президент Російської Федерації дистанціювався від нинішнього військового командування Збройних сил і Міністерства Оборони Росії. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Владімір Путін все більше робить ставку на нерегулярні добровольчі та маріонеткові формування.

Упродовж літа та особливо на початку вересня, очільник Кремля все частіше діяв в обхід профільних військових відомств. Такі зміни у відношенні, на думку ISW, пояснюють зростання уваги Москви до вербування добровольців до спеціальних нерегулярних підрозділів, а не до спроб залучити їх до поповнення резервів регулярних бойових частин ЗС РФ.

За інформацією російських блогерів, у РФ «вже почали процес формування та укомплектування 4-го армійського корпусу принаймні на рівні документації». На регіональному рівні почалася активна рекламна компанія контрактної військової служби. Значно активніше йде вербування в'язнів та чоловіків на території тимчасово окупованих областей України.

Добровольців заохочують значними грошовими виплатами, фінансовою винагородою за кожен захоплений кілометр землі, а також пропонують амністію ув'язненим. На думку аналітиків ISW, це призведе до зростання напруги, нерівності та загальної відсутності згуртованості між різними російськими бойовими підрозділами. 

Особливо це може посилитися на тлі, раніше озвучених випадків, коли Збройні Сили Росії відмовляються виплачувати ветеранську допомогу, одноразові надбавки за військову службу або надавати медичну допомогу військовослужбовцям. Повідомлялося і про випадки расової дискримінації, зокрема в чеченських підрозділах, де першочергово відправляють у бій "не чеченців". Відмовляються воювати "один за одного" й незаконні збройні формування так званих "ЛНР" та "ДНР".

Якщо враховувати, що нові добровольчі підрозділи РФ, бойовики з ОРДЛО, регулярні російські війська та інші військові формування РФ мають різний рівень підготовки та технічного оснащення, у поєднанні з проблемами у командуванні, неоднаковою мотивацією та сприйняттям війни, навряд чи це додасть бойової потужності російським силам. 

Як показав новостворений Третій армійський корпус, протиставити продуманому контрнаступу ЗСУ їм нема чого. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі