Путін погодив список майбутніх власників «Яндекса» – ЗМІ

Поділитися
Путін погодив список майбутніх власників «Яндекса» – ЗМІ © Скріншот Youtube
Пул мільярдерів розділить між собою 51% акцій компанії

Президент Російської Федерації Владімір Путін погодив список майбутніх власників компанії «Яндекс», яка перебуває під українськими санкціями. Російське видання «Медуза» повідомляє, що контрольний пакет (51%) розділить «консорціум російських мільярдерів», а 49% залишаться у нідерландської Yandex N.V.

Видання стверджує, що чотири джерела, близькі до «Яндекса», підтвердили йому, що 17 травня радник із корпоративного розвитку компанії Алєксєй Кудрін особисто зустрівся з Путіним, щоб обговорити продаж частини компанії. У результаті в списку залишилося чотири покупці: власник холдингу «Інтеррос» Владімір Потанін, власник «Сєвєрсталі» Алєксєй Мордашов, засновник «Лукойлу» Вагіт Алєкпєров та банк ВТБ.

Яка частина пакету акцій дістанеться кожному покупцеві все ще невідомо. Імовірно, пакет буде приблизно порівну поділений між усіма учасниками «консорціуму» (решта залишиться у міноритаріїв, у тому числі у нинішніх топ-менеджерів «Яндекса»).

Джерела «Медузи» зазначили, що попри узгодження з Путіним, список покупців ще може змінитися. Склад «консорціуму мільярдерів», їх частки, а також суму угоди обговорить рада директорів нідерландської Yandex N.V., головної структури «Яндекса». Її основний акціонер – траст сім'ї засновника компанії Аркадія Воложа (після повномасштабного вторгнення РФ в Україну він не повернувся до Росії та заявив, що вирішив вийти з бізнесу»).

Якщо рада директорів проголосує за, компанія заснує в РФ нову «дочку», якій передадуть усі російські та деякі закордонні проекти «Яндекса». Потім Yandex N.V. продасть контрольний пакет цієї компанії «консорціуму інвесторів», а натомість отримає гроші та ліцензії на низку технологій «Яндекса», які самостійно розвиватиме за кордоном (у тому числі безпілотні автомобілі та хмарні технології).

Очікується, що угода може бути закрита восени 2023 року, але поки що залишається питання про те, хто у новій компанії стане найбільшим акціонером, що голосує. За попередньою інформацією, до нього увійдуть кілька топ-менеджерів компанії, включаючи Кудріна. Крім того, Кудрін нібито може зайняти крісло голови ради директорів. 

Нагадаємо, що санкції РНБО проти компанії «Яндекс» було запроваджено 15 квітня. Після повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року вартість компанії впала з 31 до 7 мільярдів доларів. «Підприємству не загрожує банкрутство. Але раптова зміна його долі є не просто застереженням для інвесторів в авторитарній країні, яка залежить від примх одного правителя», писали в The New York Times влітку 2022 року.

У лютому 2023 року найбільший у світі сервіс таксі Uber продав «Яндексу» за 925 мільйонів доларів свою частку (29%) у спільному підприємстві MLU B.V.

У березні 2023 року прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні наклала вето на угоду про придбання нідерландською компанією Nebius італійської компанії Tecnologia Intelligente – через зв'язки Nebius із «Яндексом». Це було першим рішенням Мелоні, коли вона використала «золоті повноваження» для блокування небажаних угод у стратегічних сферах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі