Про це пише Бен Макінтайр на сторінках The Times, дивуючись інтересу Кім Чен Ина до історії Другої світової війни. Оскільки на той час КНДР ще не існувала, а весь Корейський півострів входив у склад Японської імперії.
Оглядач зауважує, що Володимир Путін запросив в Москві відзначати перемогу лідерів усіх країн, які входили в антигітлерівську коаліцію. Однак запрошення на 9 травня Кім Чен Ина гарантує, що лідери держав, які дійсно внесли вклад у перемогу, точно не відвідають Росію.
На думку оглядача, Путін використовує історію в якості політичної зброї в своєму конфлікті із Заходом, який засуджує анексію Криму російською армією і розв'язання війни на Сході України. Пам'ятні дати Другої світової війни стали інструментом, щоб підігріти націоналізм в Росії і висловити свою неприязнь до лідерів Заходу.
Російський президент також шукає нових друзів у Азії. Зокрема, хороші відносини з Кім Чен Ином йому потрібні для того, щоб збудувати газопровід в Південну Корею і продавати їй російське паливо. В цей же час, Польща теж не запросила Путіна на заходи присвячені визволенню радянською армією в'язнів концтабору Освенцим.
Президент Чеської республіки Мілош Земан, який критикує санкції проти Росії і симпатик позиції Москви, запросив Путіна і лідерів країн союзників по Другій Світовій війні на альтернативні, менш масштабні заходи пам'яті жертв Голокосту, які пройдуть в той же день, що і церемонія в Освенцімі.
Однак запрошення Путіна розсердило багатьох чехів. Чеська федерація єврейських організацій дистанціювалася від нього. Жоден з голів держав не підтвердив своєї участі в заходах у Чехії. Тож в Росії вирішили влаштувати власні заходи, присвячені визволенню Освенцима.