Але таким чиновникам варто зробити паузу і поглянути з боку на жалюгідне видовище, яке Путін влаштував у минулу п'ятницю разом з лідером Чеченської автономії Рамзаном Кадировим.
Про це пише Washington Post в редакційній статті, нагадуючи, що за останні дев'ять років Кадиров став абсолютним деспотом в своїй мусульманській республіці.
"Ніби середньовічний хан, він збирає дань з населення і бізнесу в Чечні і жорстоко розправляється з тими, хто виступає проти нього. І він переслідує противників не лише в республіці, а й за її межами по всій Росії", - йдеться в статті.
Видання нагадує, що ім'я Кадирова звучало в контексті кількох гучних політичних вбивств, зокрема журналістки Анни Політковської і опозиційного лідера Бориса Нємцова. Він також кинув виклик Москві, наказавши "стріляти на ураження по поліції Росії, яка увійшла в Чечню без його дозволу". І у відповідь на все це, Путін під час зустрічі лише похвалив Кадирова, назвав його хорошим керівником і перепризначив на посаді. Російський президент лише закликав лідера Чечні "більш тісно координувати дії з федеральними органами влади, особливо у питаннях безпеки".
Але, на думку видання, такі заклики - це лише жалюгідні спроби продемонструвати, що підтримка Кадирова з боку президента ослабла. Путін, швидше за все, зробив це, щоб задобрити ФСБ, яка постійно конфліктує з Кадировим.
"Таким чином, людина, яка претендує на роль лідера супердержави, схоже, насправді абсолютно не хоче чи не може нав'язати свою волю тому, хто став завуальованим варіантом гангстера. Або Путін значно слабший, ніж думають на Заходу, або він співучасник дій, які означають, що він не достоєн бути стратегічним партнером", - пише видання.
Нагадаємо, що Путін призначив Кадирова в.о. глави Чечні тому, що повноваження закінчуються. У січні російський президент Володимир Путін заявив, що чинний глава Чечні Рамзан Кадиров керує республікою кваліфіковано. "