Президент Росії Володимир Путін під час своєї підсумкової пресконференції назвав провокацією запитання рок-музиканта Сергія Шнурова про те, чому російські хакери не допомогли обратися Дональду Трампу.
"Російські хакери не втручалися у вибори в США, це все домисли, щоб зіпсувати відносини між країнами", - сказав Путін на пресконференції, яку транслюють російські державні телеканали.
Мабуть, найбільшою спадщиною епохи Трампа, коли мова заходить про Росію, є роль, яку Кремль зіграв у внутрішній політиці. Задокументовані втручання у вибори 2016 року в багатьох американців викликали думку, що Москва допомогла Трампу перемогти. Відмова Трампа надати військову допомогу Україні, яка боролася з російськими маріонетками, привела до спроби його імпічменту.
Путін додав, що Трампу в переобранні "допомога не потрібна".
Газета New York Times писала, що Путін став загрозою в США, отримавши роль злочинного гравця у внутрішній політиці, довірені особи якого заповнюють соціальні мережі дезінформацією і намагаються втручатися у вибори.
"Росія перейшла від класичної, звичайної ядерної енергетики до підступної гібридної загрози", - сказала Фіона Хілл, яка провела більш як два роки на посаді головного помічника Ради національної безпеки Трампа у справах Росії.
Багато старших радників обраного президента США Джо Байдена залишаються незадоволеними з приводу втручання Кремля у вибори 2016 року. Путін також взяв на себе більш зловісний намір, нещодавньою спробою вбити російського опозиційного лідера Алєксєя Навального за допомогою нервово-паралітичного агента, змусивши Байдена пообіцяти притягнути режим Путіна до відповідальності за свої злочини.