Хоча ці звіти, принаймні поки що, не закликають до вступу в НАТО, сам факт, що така можливість на порядку денному цих північних країн вже багато про що говорить. Про це пише політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.
Він додає, що це означає, що Швеці настільки стурбована російською агресією, що вона припускає можливість відмовитися від свого столітнього нейтралітету. А останні опитування свідчать про те, що 37% її населення виступають за вступ в НАТО. При цьому дві опозиційні партії і деякі члени правлячої соціал-демократичної партії також підтримують приєднання до Альянсу.
Більше того, Осло готується ратифікувати угоду, яка дозволить НАТО проводити військові навчання на шведській території. А в цей же час, Фінляндія, яка має спільний кордон з Росією протяжністю 1340 кілометрів, до цього часу мала дуже теплі стосунки з Москвою. Вона навіть не вступала в ЄС до 1995 року, щоб не турбувати російську сторону. А тепер Гельсінкі "вголос думають над членством в НАТО".
Все це, на думку Вітмора, багато про що говорить. Зокрема, це сигнал про те, що поведінка Москви турбує не лише НАТО, американців, країни Балтії чи Україну, а й історично нейтральні країни. Це означає, що Москва нажила собі ворогів там, де колись у неї були друзі.
Нагадаємо, що американські винищувачі вперше розмістять на авіабазі в Фінляндії. У Фінляндії прибуває вісім винищувачів F-15, літак-заправник і 150 чоловік обслуговуючого персоналу. Польоти літаків національної гвардії штату Орегон розпочнуться 9 травня і триватимуть до 20 травня .Раніше в Естонії пройшли навчання ВПС НАТО, Швеції і Фінляндії. Управління навчаннями Ramstein Alloy1 здійснювалося відразу з двох центрів: наземного та повітряного.