Президент РФ Владімір Путін виступив з програмною промовою на російському Петербурзькому міжнародному економічному форумі. Reuters наводить деякі ключові цитати з виступу президента держави-агрессора.
Про російську економіку:
"Позитивні макроекономічні тенденції набирають обертів і посилюються. У квітні цього року ВВП у річному вимірі зріс на 3,3%, а до кінця року додасть більше відсотка. Ну так, у будь-якому випадку, за даними МВФ – 0,7%, але на мою думку, і я згоден з тими нашими експертами, які вважають, що зростання все ж буде більше, десь до 1,5%, а може навіть трохи менш як 2%. І це дозволить нашій країні зберегти своє місце серед провідних економік світу".
"Ми зберегли відповідальну, збалансовану бюджетну та монетарну політику. Їх ефективне поєднання дозволило досягти мінімальних рівнів безробіття, а також інфляції, яка нині в Росії нижча, ніж у багатьох країнах Заходу, як в єврозоні, так і в інших регіонах, і близький до історичного мінімуму у 2,9%. Безробіття 3,3%. Ніколи в нашій історії воно не було таким низьким".
"Привертає увагу динаміка ненафтогазових доходів. За січень-травень вони зросли на 9,1%, що помітно вище за очікування, тоді як у травні показник склав плюс 28,5%... Це важливий показник того, що реальний сектор нашої економіки, її виробничий сектор, торгівля та послуги розвиваються та набирають обертів".
Про витрати Росії на оборону:
"Сьогодні наші державні фінанси в цілому збалансовані, є невеликий поточний дефіцит федерального бюджету... Природно, потрібні були додаткові кошти на зміцнення оборони і безпеки, на закупівлю зброї, ми зобов'язані це зробити для захисту суверенітету нашої країни країна".
Щодо іноземного бізнесу, що виїжджає з Росії:
"Я скажу, що якщо іноземні виробники хочуть знову повернутися, прийти на наш ринок, а такі розмови ми чуємо все частіше, ми ні перед ким не закриваємо двері. Звичайно, конкуренції ніхто не боїться, і, як ви знаєте, це двигун прогресу і торгівлі. Ми також створимо умови, щоб вони працювали в Росії".
"Ви добре знаєте, що ми ніколи нікого не виганяли з нашого ринку чи нашої економіки. Навпаки, ми пропонували (іноземному бізнесу) зважити всі "за" і "проти", добре подумати про своїх російських партнерів і про можливі наслідки такого кроку".
"Якщо спочатку наші підприємці дуже хвилювалися через відхід західних компаній, то зараз вони займають звільнені виробництва та майданчики в торгових центрах".
Про національну валюту в міжнародних розрахунках:
"Сьогодні близько 90% розрахунків з країнами Євразійського економічного союзу припадає на рублі, понад 80% розрахунків з Китаєм — в рублях і юанях. Ми також активно розвиваємо торгівлю національними валютами з іншими державами. Пріоритет надається найближчим сусідам, а також країнам БРІКС і Шанхайської організації співробітництва".
Про амністію для російського бізнесу:
"Пропоную оголосити амністію для бізнесу за вимушені валютні порушення, допущені під час дії мораторію, і повністю закрити це питання, щоб потім не було підстав притягувати бізнес до відповідальності, як то кажуть, заднім числом".
Нагадуємо, минулого року Росія покликала на Петербурзький економічний форум терористів, щоб створити видимість масовості та продемонструвати нібито підтримку міжнародної ділової спільноти. Захід проходив під патронатом Путіна. А учасники форуму боялися розкривати свої імена. Загалом було лише оголошено, що захід відвідають представник афганського уряду руху "Талібан", а також ватажки так званих "ЛНР/ДНР".