Як зазначає автор, через два роки після того, як Путін направив "маленьких зелених чоловічків" під прикриттям російських спецслужб і солдатів, щоб захопити Крим, тепер же стало можливим нове військовий наступ. "Парламент Криму заявив, що Україна нібито вже почала неоголошену війну. Україна каже, що передбачуваний сюжет ФСБ - фікція.
"Нова криза прийшла в Крим нізвідки. На Сході були щоденні сутички між проросійськими бойовиками і урядовими військами України в Луганській і Донецькій області, які загострилися в останні тижні", - йдеться в статті.
На думку автора, Путін піднімає ставки на тлі "нібито української терористичної змови в Криму". "Все це наводить на підозри, озвучені вчора Карлом Більдтом, колишнім прем'єр-міністром Швеції, та іншими, про те, що Росія, можливо, готова вторгнутися знову", - пише оглядач.
Попередні вторгнення Росії, як нагадує автор, завжди збігалися з Олімпійськими іграми, як це було в Грузії після Пекінської Олімпіади 2008 року або ж на Україні в 2014 році - після Зимових ігор у Сочі.
Захопити Крим здавалося гарною ідеєю в 2014 році, і це було досягнуто з дивовижною легкістю. Як російський письменник Леонід Каганов висловився, це було трохи схоже на крадіжку дорогого телефону без його зарядного пристрою. Раніше Путін оголосив про плани з будівництва мосту через Керченську протоку, що з'єднує його з материковою частиною Росії, і доручив роботу до друга дитинства - Аркадію Ротенбургу. Але навряд чи це будівництво закінчитися найближчим часом.
На даний момент, як вважає автор, є три можливих сценарії розвитку подій. Один з них такий: Путін спробує використати цю останню кризу, щоб переконати країни ЄС відмовитися від санкцій, введених через український конфлікт. Іншим є те, що він готує обмежену військове вторгнення, можливо, щоб створити якийсь коридор безпеки, куди могла б увійти електростанція в розташованому поруч українському місті Херсон". Третій сценарій: "він планує щось більше".
10 серпня ФСБ РФ заявила про нібито запобігання 8 серпня терактів в Криму, звинувативши у їх підготовці Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Як наголошується в повідомленні російського відомства, в результаті проведених оперативно-розшукових заходів у ніч з шостого на сьоме серпня 2016 року в районі міста Армянська Республіки Крим була виявлена група диверсантів. В результаті вогневого контакту загинули двоє співробітників ФСБ Росії.
У зв'язку з цим президент РФ Володимир Путін заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору. Крім того, він заявив, що "звичайно, в цих умовах зустрічатися в нормандському форматі, тим більше в Китаї, безглуздо".
У свою чергу президент України Петро Порошенко назвав звинувачення з боку Росії в тероризмі України в окупованому Криму безглуздими і цинічними. На думку глави держави, "ці фантазії - лише привід для чергових військових погроз на адресу України".
А Держдеп США в особі представника відомства Елізабет Трюдо заявив, що "Крим - це Україна", - заявила Е. Трюдо, підкресливши, що "тільки уряд України може давати коментарі з приводу того, що відбувається на півострові". "Наша позиція по Криму загальновідома. Крим є і завжди буде залишатися частиною України ", - заявила Трюдо, знову закликавши Москву припинити незаконну окупацію півострова і нагадавши, що санкції, введені відносно Росії, залишаться в силі до тих пір, поки цього не станеться.