Про це сьогодні пише видання Bloomberg з посиланням на точку зору експертів і чиновників. В четвер Росія відкинула твердження США і Великобританії, що авіакатастрофа, яка забрала життя 224 людей, сталася через бомбу. В Москві назвали ці заяви "політично мотивованими". Але якщо міжнародне розслідування підтвердить, що на борту була дійсно бомба, яку заклали ісламські терористи, Путін не відступить у Сирії, а вчинить так, як колись вже вчинив з повстанцями в Чечні.
"Терористична загроза завжди існувала і зростає", - каже голова комітету з міжнародних справ Ради Федерації Росії Костянтин Косачев.
Він переконує, що вторгнення російської армії в Сирію націлене проти "Ісламської держави", і "якби ми не почали цю операцію, то рано чи пізно нам довелося б заплатити значно вищу ціну".
Після того, як Путін наказав почати бомбардування в Сирії, його рейтинг в Росії рекордно зріс. Тому навряд чи росіяни будуть менше його підтримувати після авіакатастрофи. Опитування також свідчать про те, що після вторгнення в Сирію росіяни стали більше боятися терактів у своїй країні. Але при цьому вони переконані, що держава їх захистить.
Видання нагадує, що саме на хвилі боротьби з тероризмом в Чечні в 2000-х роках Путін прийшов до влади. Тоді підтримка Бориса Єльцина і боротьба з тероризмом зробили Путіна президентом Росії, хоча сотні людей стали жертвами терактів у Москві і інших містах.
"Навіть якщо виявиться, що літак впав над Синайським півостровом через атаку, Путін не з тих людей, які будуть відступати. Більш вірогідно те, що він посилить військову присутність в Сирії, хоч і не дуже сильно", - вважає голова Центру політичних технологій в Москві Ігор Бунін.
Терористи "Ісламської держави" взяли на себе відповідальність за падіння російського А321. Розвідка США прокоментувала, що немає прямих доказів причетності сирійських терористів. Однак теракт – це саме те, що США прогнозували Росії тоді, коли вона вирішила втрутитися в сирійський конфлікт.
"Тепер вони будуть сподіватися, що після такого Москва продемонструє більшу гнучкість у питанні Сирії. Але, швидше за все, Путін вчинить навпаки і посилить свою військову активність, наполягаючи при цьому, щоб Захід підтримував його у цій війні. Це нікому не сподобається", - сказав експерт European Council on Foreign Relations Річард Гоуен
В цей же час, росіяни бояться, що теракти почнуться в їхніх містах. Відколи російська авіація за наказом Путіна завдає удари в Сирії, згідно з результатами опитування, 65% мешканців Росії бояться, що їхні рідні стануть жертвами терактів. Для порівняння, в кінці 2014 року про такі страхи говорили 58% опитаних. В цей же час, 77% респондентів висловили переконання, що уряд їх захистить.
В іншій статті видання Bloomberg писало, що версія про бомбу на борту А321 вказує на нову загрозу для авіаційного сектору. Департамент США з національної безпеки планує в п'ятницю оголосити про підвищені заходи безпеки для американських авіакомпаній, що працюють на міжнародних рейсах, повідомило джерело. Він відмовився уточнити, які заходи агентства буде і DHS часто не розкриває дії захисту.
Як повідомили ЗМІ, у ніч на четвер, розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехоплення даних. Імовірно бомба була закладена прихильниками "Ісламської держави" або пов'язаних з ним угруповань. Разом з тим, єгипетський посол в РФ заперечує теракт на борту А321.
У ніч на п'ятницю, 6 листопада, стало відомо, що розшифровка "чорних ящиків" А321 не допомогла встановити причину авіакатастрофи. На протягом двадцатиминутного польоту всі системи літака працювали справно. Однак потім сталося якесь подія, після якого фіксація всіх без винятку параметрів роботи систем А321 одномоментно перервався.
Пасажирський літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Санкт-Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 особи - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.
Згідно з попередніми даними різних джерел, літак A321 зруйнувався в повітрі, екіпаж повітряного судна не подавав сигналів лиха, а сам лайнер не піддавався зовнішньому впливу.
У той же час в авіакомпанії "Когалимавіа", якій належав впав літак, заявили, що єдиною причиною краху могло бути "механічний вплив в повітрі". Представник перевізника виключив, що причиною аварії могла бути технічна несправність повітряного судна або помилка пілотів.