Про це на сторінках Die Welt пише кореспондент Юлія Смірнова, нагадуючи, що вчора Путін чотири години, так би мовити, "спілкувався" з народом.
"Пряма лінія – це шоу для вітчизняної публіки, тому зовнішньополітичних питань, таких як війна в Україні, намагалися уникати. Головною темою розмови були економічні проблеми в країні. Так захотіли в Кремлі", - пише оглядач.
Смірнова пише, що окупація Криму і реакція світу на неї сильно вдарили по економіці Росії, так що кожен мешканець країни це відчув на собі.
"Путін, схоже, не захотів відкритої дискусії на цю тему і сам пішов у наступ, почавши "Пряму лінію" з економічної статистики, яка повинна була довести, що попри санкції, ситуація в країні не така вже й погана. Мовляв, негативні явища є, але рубль зміцнився, країни збирає рекордний врожай і будує більше, ніж в часи СРСР", - йдеться в статті.
Замість того, щоб розповісти, як він буде реформувати Росію і боротися за її процвітання, він намагався вдати, що це вже відбувається, а він "розуміє і чує народ".
На думку оглядача, "Пряма лінія" - це спроба Володимира Путіна інсценізувати справжню демократію. Він хотів показати, що до нього зі своїми проблемами може звернутися кожен: і фермер, який хоче продавати молоко школам, і молодий курсант, якого цікавить нове озброєння, і мешканці Криму, і біженці з України. А Путін на всі біди відповідав, що треба бути згуртованими навколо влади.
В цей же час, видання Bloomberg писало, що Путін і його друзі збагачуються під час кризиі просять росіян потерпіти. Згідно з нещодавно опублікованими деклараціями, за рік Путін заробив 7,6 мільйонів рублів, що дорівнює 151,6 тисячам доларів. Також президент включив до переліку своєї власності квартиру площею 76 квадратних метрів і гараж, в якому він тримає дві старі "Волги" і "Ниву".
Навіть попри неправдоподібну скромність цих цифр, вони все одно свідчать, що Путін живе добре, а його доходи в 23 рази вищі, ніж в середньому в Росії. Видання New York Times писало, що Путін вдавав доброго дядька під час "Прямої лінії".