Путін ховає слабкість за маскою сильного воєначальника – Die Welt

Поділитися
Путін ховає слабкість за маскою сильного воєначальника – Die Welt Путін лише вдає сильного. Ілюстрація © Сайт президента России
В Росії забувають, що дійсно впливові лідери сильних країн поводяться зважено і спокійно, а лише слабкі брякають зброєю.

На щорічній прес-конференції президент Росії 3 вдавав сильного лідера потужної країни, хоча це й неправда. Його щорічні виступи потрібні лише для того, щоб переконати росіян у величі їхньої країни і в тому, що президент – єдина людина на світі, яка може вплинути на їхню долю.

"Путін – головний актор у цьому спектаклі. Його обличчя гладеньке, рожеве і має такий вигляд, ніби зроблене з воску. Цю маску лідера йому створили на політичній кухні Кремля. Часом вона задумлива, а часом войовнича. Але це все одно лише маска. Путін знає, що виборці хочуть бачити войовничого президента. І він поводиться перед публікою належним чином, забуваючи, що справді сильні лідери поводять тихо і зважено, а лише слабкі дозволяють брякати зброєю", - пише на сторінках Die Welt Жак Шустер.

Він нагадує, що в 2015 році Росія справді виявилася дуже слабкою. Ціни на нафту, від яких великою мірою залежить її добробут, обвалилися, знецінивши рубль. Вартість бареля наближається до небезпечної відмітки 36 доларів, хоча Путін безпідставно запевняє, що "чорне золото" подорожчає до 50 доларів і у росіян все буде гаразд.

В цей же час, у російської президента немає ресурсів, щоб задобрити росіян перед вибори, які пройдуть через два роки. Тому єдине, що йому лишається – це робити ставку на "успіхи" у зовнішній політиці. І в цьому немає нічого нового. Історія автократичних режимів свідчить про те, що об'єднати навколо диктатора збіднілий народ можна лише "дурманом перемог".

"Але якщо більш ретельно вивчити ці перемоги, то вони не такі вже й переконливі. В Європа ізолювала Росію, США не сприймають серйозно, а колись дружня Україна стала ворогом на довгі роки через агресивну поведінку Москви. І при цьому війни спалюють мільярди рублів, який у країні і без того не вистачає", - зауважує німецький оглядач.

Сирійська авантюра теж може закінчитися для Росії провалом, оскільки її військове втручання не дуже зміцнило режим Башара Асада. А в цей же час Китай залишиться головним суперником США, тим самим відкинувши Кремль на задній план і позбавивши його улюбленої ролі на міжнародній арені.

Автор підкреслює, що Росія дійсно слабка сьогодні. Але радіти цьому немає причин, оскільки росіяни у відчаї можуть піти на дуже радикальні кроки. Тому Заходу варто готуватися до будь-чого, не дозволяти Кремлю залякувати себе і запевняти, що діалог можна відновити у будь-який момент.

Вчора на прес-конференції Путін відзвітував про успішне проходження піку кризи. За його словами, статистика показує, що російська економіка з другого кварталу цього року демонструє "ознаки стабілізації ділової активності. Крім того, відповідаючи на запитання журналістів, вперше Путін визнав присутність у Донбасі російських солдатів, яких він назвав людьми, які "вирішують питання". До цього часу російський президент заперечував будь-яку участь російських військ у війні проти України, хоча українська сторона неодноразово демонструвала документи полонених в Донбасі солдатів російського спецназу. А двоє офіцерів ГРУ перебувають в Україні під слідством.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі