Але при цьому, він хоче уникнути, щоб за його правління режим став заскарузлим і почав занепадати. Як і Брежнєв, Путін хоче очолити еру стабільності, але він хоче уникнути початку нової ери стагнації.
Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, додаючи, що російський презиеднт, вірогідно, хотів би повернути 1977 рік, але без його катастрофічних наслідків.
Минулого тижня йому виповнилося 64 роки. Стільки ж було і Брежнєву в 1970-му, коли СРСР був на піку своєї впливовості, сили і процвітання. Але саме з цього моменту радянська система почала загнивати зсередини, яке зрештою призвело до занепаду і розвалу СРСР. Брежнєв був при владі з 1964 року до своєї смерті в 1982 році. Таким чином, він керував комуністичною імперією 18 років.
Путін досягне цього рекорду через два роки. Крім того, дуже вірогідно, що він отримає ще один термін в 2018 році, а це значить, що він перевершить Брежнєва у тривалості правління.
Тож, на думку автора, з певної точки зору, Путін вже став Брежнєвим. Питання лише в тому, яким саме: лідером потужної радянської машини чи гнилого і занепалого режиму?
Раніше видання Die Zeit писало, що Путін мріє про Холодну війну, але він навіть не Брежнєв, не кажучи про його бажання стати "вождем", як Сталін. Адже у розпорядженні радянських лідерів був СРСР з величезним населенням і потенціалом. Сучасна Росія далеко не радянська імперія.
Тим часом, російський сімейний психолог і публіцист Людмила Петрановська розповіла DT.UA, що Путін до енурезу боїться всіляких "кольорових" революцій. У той же час вона підкреслила, що при такій кількості соціальних зв'язків росіянам через два роки стане очевидно: ось люди погнали свого злодюгу, і у них економіка розвивається, вони краще живуть.