Про це на сторінках лояльного до Республіканської партії видання Wall Street Journal пише директор програми дослідження Росії в American Enterprise Institute Леон Арон.
Автор зауважує, що через темперамент і підготовку в КДБ російський президент не той, кого можна легко прочитати. Секретність - невід'ємна частина збудованого ним режиму. Це властиво всім авторитарним державам. Однак, висувати здогади щодо його мотивів і цілей все одно варто, тому що без цього залишається лише "дивуватися" щоразу, коли він діє.
Коли Путін прийшов до влади в 2000-му році, на Заході постало питання: "Хто такий містер Путін?". В пошуку відповіді його часто називали авторитарним модернізатором, оперативником спецслужб, бюрократом і російським націоналістом.
"Але все ж найбільш виправдано його політика пояснювалася іншою ідентичністю, яка поступово стала очевидною: ідентичністю запеклого патріота СРСР. Промови і непідготовлені репліки Путіна демонструють, що, на відміну від західних і російських демократів, він не вірить у твердження, що у Холодній війні не було переможців. Вочевидь, він сприймає сучасний світовий порядок як несправедливий і аморальний, зламаний Америкою", - йдеться в статті.
Автор додає, що це переконання Путіна зміцнилося після американського вторгнення в Ірак у 2003 році, а також після повалення режиму Муаммара Каддафі у Лівії в 2011-му.
"Російський президент діє так, ніби він взяв на себе історичну місію повернути попереднє "розташування сил", як говорили в СРСР у часи Леоніда Брежнєва. Супротив і реставрація - схоже, це його девізи", - пише оглядач, додаючи, що російський президент лишив відкритою можливість співпрацювати із Заходом лише у боротьбі проти тероризму.
У всіх інших сферах геополітики він переконаний, що не може бути вигідної для обох сторін співпраці. Якщо Захід перемагає, Росія програє. І саме тому Путін вирішив вторгнутися в Україну, втрутитися у громадянську війну в Сирії, а також спробував вплинути на вибори в США.
"Те, що сталося під час президентських виборів у 2016 році, було не разовою антиамериканською акцією, а частиною постійної політики, ланцюгом великої геополітичної мозаїки повернення Росії на колишні позиції, яку Путін почав складати", - йдеться в статті.
Раніше лояльне до Демократичної партії видання писало, що Путін не відмовиться від війни проти України через велику кількість загиблих росіян. Путін майстерно маніпулює російською громадськістю, особливо у питанні конфлікту в Україні. Він навряд чи вмиє руки, якщо кількість російських жертв зросте.
Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило про те, що Державний департамент і Міністерство оборони США розробили план поставок оборонних озброєнь Україні і домагаються його схвалення Білим домом. Як повідомляє видання, офіційні особи вважають, що постачання зброї Україні дозволять запобігти агресивним діям Кремля на сході країни.