"Провісник кінця" автономії Гонконгу: США закликали Китай поважати свободу

Поділитися
І не приймати закон новий закон про національну безпеку для Гонконгу.

Адміністрація президента США засуджує намір Китаю прийняти новий закон про національну безпеку для Гонконгу на тлі протестів. Державний секретар Майк Помпео вважає таку ініціативу серйозним ударом по автономії цього спеціального адміністративного району.

"Рішення обійти надійно відпрацьовані законодавчі процеси в Гонконзі та проігнорувати волю його жителів стане передвісником кінця високого ступеня автономії, яку Пекін обіцяв Гонконгу по Об'єднаній китайсько-британської декларації з питання передачі Гонконгу, завіреної ООН", - йдеться в заяві Помпео в п'ятницю.

США закликають Китай переглянути своє рішення та поважати свободи Гонконгу.

"Будь-яке рішення, що суперечить автономію і свободи Гонконгу, гарантовані по Об'єднаній китайсько-британської декларації з питання передачі Гонконгу і за Основним законом (Гонконгу), неминуче вплинуть на наше ставлення до принципу "одна країна, дві системи" і до статусу цієї території", - зазначив глава американської дипломатії.

Своєю чергою, влада Китаю вимагає від США не втручатися у справи Гонконгу після висловлювань з боку Америки про те, що офіційний Пекін "пригноблює" регіон, через що США хочуть запровадити санкції для захисту цього адміністративного району.

Читайте також: У Раді зібрали вже 180 підписів за відставку генпрокурора Рябошапки – джерело

Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня 2019 року в найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти ухвалення закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте демонстранти почали вимагати розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем.

У грудні ці протести продовжилися. Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включно з Гонконгом. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі китайському Макао правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну і навмисно промовчав про гонконгські протести.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі