Діючих на сьогодні антиросійських санкцій абсолютно недостатньо, оскільки вони не надають будь-якого необхідного ефекту на Москву, заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв'ю грузинському "Першому каналу".
"Санкцій проти Росії недостатньо, оскільки впродовж цього часу ми не побачили, щоб росіяни залишали Донбас чи Крим", – зазначив він.
Тейлор нагадав, що метою санкцій є припинення агресивних дій Росії. В запасі у США залишаються більш широкі обмеження, які можуть бути застосовані до Росії – наприклад, секторальні санкції для оборонної, енергетичної та фінансової сфер, а також обмеження у видачі віз.
"Одна з найсильніших санкцій, яку ми ще не застосовували щодо Росії, і Росія це добре знає, це її виключення з міжнародної фінансової системи", – зазначив тимчасовий повірений, додавши, що для Росії подібний захід став б "руйнівним" і що США може негайно запровадити його після наступного "агресивного кроку" Москви.
Як повідомлялося, 12 вересня ЄС ще на півроку продовжив санкції проти РФ за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Крім того, зараз діють санкції стосовно окремих секторів російської економіки (в силі до 31 січня 2020 року) і санкції за незаконну анексію Криму і Севастополя (в силі до 23 червня 2020 року).
Санкції проти Росії були вперше запроваджено 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.
Санкції проти Росії запровадили Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави.