Протести в Єревані: активісти передали лист у Генпрокуратуру

Фото Відео
Поділитися
Рух "Ні грабунку" організував ходу до Генеральної прокуратури Вірменії.

14 липня в Єревані активісти руху "Ні грабунку", незадоволені діями поліції по відношенню до громадян, які протестують проти підвищення тарифів на електроенергію, організували ходу до Генеральної прокуратури Вірменії, де передали листа генпрокурору зі своїми вимогами.

Як повідомляє місцеве видання "Новини Вірменії", у листі, зміст якого активісти спочатку зачитали, йдеться про необхідність кримінального покарання для поліцейських, які застосували насильство проти демонстрантів.

"23 червня право громадян на мирні демонстрації було порушено. Вимоги активістів включають наступні пункти: перше, співробітники поліції при виконанні службових обов'язків повинні носити уніформу; друге, якщо у мітингу беруть участь неповнолітні, поліція не має права застосовувати спецзасоби", - заявив член ініціативи "Ні грабунку", юрист Ара Карагезян.

На цьому хода руху "Ні грабунку" завершилася.

Читайте також: Протести в Єревані: активісти готуються до рішучих дій

Нагадаємо, що, незважаючи на численні протести, 17 червня Комісія з регулювання суспільних послуг республіки затвердила підвищення тарифу на електроенергію на 6,93 драма, довівши його до 48,78 драма (близько ,3 цента).

ввечері 22 червня в Єревані кілька тисяч людей перекрили проспект Баграмяна, де знаходиться резиденція президента країни Сержа Саргсяна. Причиною протестів стало рішення регулюючої комісії, яка на своєму засіданні 17 червня встановила нові тарифи на електроенергію, що поставляється споживачам компанією "Електромережі Вірменії" (ЕСА). Зокрема, з 1 серпня для населення тариф на електроенергію підвищиться на 6,93 драма - до 48,78 драма (близько 0,1 долара), вдень до 38,78 драма (близько 0,08 долара) вночі за кВт.ч.

Це підвищення привернуло увагу громадськості частково і завдяки тому, що ЕМА на 100% належить російському ВАТ "Інтер РАО". Офіційно в компанії заявили, що питання про відкликання заявки на підвищення тарифів на електроенергію в компанії не розглядають. Більш того, в компанії не задоволені рішенням комісії, оскільки компанія направила заявку на підвищення тарифів на 16 драмів за 1 кВт.ч.

Рано-вранці 23 червня поліція розігнала сидячий пікет. У Єревані затримали 240 осіб (пізніше всіх їх відпустили). Однак увечері 23 червня, близько 20:30, простоявши два години на площі Свободи, демонстранти знову вирішили почати на проспекті Баграмяна сидячу демонстрацію і з тих пір не залишають центр столиці. Вони відмовилися від зустрічі з президетом Сержем Саргсяном, запропонувавши голові держави в прямому ефірі скасувати рішення про підвищення тарифів. Поліція неодноразово висувала різні претензії до мітингувальників і вимагала, щоб вони розійшлися, але спроб силового розгону більше не було.

27 червня влада Вірменії погодилася сплатити різницю тарифів на електроенергію, поки в компанії "Електромережі Вірменії" проходить аудит. Також від первих осіб держави прозвучали пропозиції викупити ЕМА. На тлі цього ЗМІ повідомили про те, що російські власники компанії вже ведуть переговори про продаж. Офіційно цю інформацію в "Інтер РАО" спростовують.

Пізно ввечері 29 серпня координатори громадянського руху "Ні грабунку", яке було одним з ініціаторів протестів, прийняли рішення припинити нічні сидячі акції протесту на прилеглій до проспекту Баграмяна площі Свободи.

Один з лідерів руху "Ні грабунку" Вагинак Шушанян заявив, що боротьба переноситься на нову площину. Так, активісти мають намір створити групи експертів, економістів, юристів, щоб виступити з конкретними пропозиціями.

2 липня акція протесту в Єревані завершилася, але люди не поспішають розходитися з площі Баграмяна.

3 червня повідомлялося, що після розгону мітингу в Єревані проти поліції порушено кримінальну справу. 4 липня демонстранти озвучили свій ультиматум.

Читайте також: Протести в Єревані: активіст зашив собі рота

9 липня Вірменія оштрафувала енергокомпанію, через яку почалися протести.

Як писало DT.UA влада Вірменії більше не застосовує силу проти демонстрантів, боячись повторити шлях Януковича. У своїй статті для DT.UA Костянтин Федоренко зазначає, що післярозгону демонстрантів 23 червня поліції в центрі Єревану помітно поменшало. Більше того, поліцейські вибачилися перед журналістами, атакованими під час розгону, і відпустили затриманих протестувальників (а таких тільки в Єревані було близько 240 осіб).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі