Тут можна купити одяг, стилізований під форму Збройних сил РФ, і сувеніри у військово-патріотичному стилі. Приміром, можна придбати футболку, з переду на якій зображений російський винищувач, а на спині – зображення вибуху з підписом: "Допомога Асаду".
Колір футболок такий же, як і форма в російських військових пілотів, які завдають ударів з повітря в Сирії впродовж останніх трьох тижнів. Вони стали справжнім хітом. Їх розкупили миттєво, - запевняє російське телебачення, головну тезу якого можна сформулювати так: "Росіянам треба пишатися військовою кампанією на Близькому Сході".
Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Юлія Смірнова, додаючи, що з моменту окупації Криму військова тема стала важливим елементом російської пропаганди.
"Але впродовж останніх тижнів український фронт замінили Сирію, а саме російськими авіаударами", - йдеться в статті.
В кожному телевізійному випуску новин в Росії показують, як бойові літаки вилітають з бази неподалік Латакії і скидають бомби. А російське Міністерство оборони, яке раніше трималося подалі від преси, тепер роздає коментарі щодня, готуючи звіт з точною кількістю знищених цілей.
Однак, пропагандистська картинка щодо Сирії відрізняється від тієї, яку телеканали, підконтрольні Кремлю, показували з України. Якщо в репортажах з Донбасу показували зруйновані будинки і наляканих людей, то кадри з Сирії, навпаки, дуже узагальнені. Вони зняті з повітря, тож глядач бачить лише дим від вибуху, поки голос за кадром розказує йому про "хірургічну точність" авіаудару. Росіяни нічого не знають про те, як російські бомби падають на житлові квартали, знищують чиєсь житло і відбираючи чиєсь життя.
"Глядачам нав'язується картинка чистої, високотехнологічної війни, в якій армія діє чітко і не зазнає жодних втрат. А російські військові в Сирії живуть в кімнатах з кондиціонерами, ходять в сауну і їдять борщ зі свіжим хлібом", - описує пропагандистські репортажі Росії оглядач німецького видання.
Разом з тим, соціологічні опитування свідчать про те, що росіяни все ж бояться тривалої війни. У соціологічному інституті "Левада-Центр" кажуть, що 46% росіян бояться, що втручання в Сирію може стати для Росії "новим Афганістаном". Наземної операції хочуть лише 5% опитаних. Однак пропаганда дала свої плоди. Якщо у вересні 69% виступали проти військової підтримки Сирії, то зараз таку позицію займають лише 14% опитаних.
Тим часом, Британія звинуватила РФ у вбивстві сотень мирних жителів в Сирії. Про це заявив міністр оборони Великобританії Майкл Феллон. Він підкреслив, що дії РФ в Сирії за підтримки президента Башара Асада тільки сприяють продовженню конфлікту, а не його завершенню.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси. Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати".
Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.