А потім почався "наступ" пропаганди. Володимир Соловйов у ефірі політичного ток-шоу на державному телеканалі порівняв знищення російського бомбардувальника в Туреччині з вбивством ерцгерцога Франца Фердинанда в 1914 році, яке стало передумовою початку Першої світової війни.
"Ми на порозі великої війни", - сказав пропагандист, додавши, що напруга у турецько-російських відносинах досягла такого ж рівня, як між КНДР і Південною Кореєю.
Про це на сторінках Financial Times пишуть Кетрін Хілл і Джек Фарчі. На вулицях Москви і в соціальних мережах тисячі росіян підхопили обвинувачення, висловлені Володимиром Путіним на адресу Туреччини щодо "удару в спину". Вони закликають світ засудити Анкару і весь західний світ за збитий російський літак.
Але в цей же час, у суспільстві, яке вже кілька років вороже налаштоване проти Заходу, мало звучать вимоги відповісти на збитий Су-24 у військовий спосіб. Опитування, яке провела радіостанція "Коммерстантъ", показало, що 45% респондентів хочуть, щоб відповідь Москви на дії Туреччини була дипломатичною. Лише 18,4% вимагають військових дій.
В цей же час, Кремль вирішив "покарати" Анкару економічними методами, які, щоправда, нашкодять Росії навіть більше, ніж турецькій стороні.
"Ми повинні дозволити виконання всіх необхідних заходів, щоб зробити нашу країну залежною лише від себе", - сказала голова антикорупційного комітету Ірина Ярова.
Вона додала, що Західні санкції, введені після вторгнення Росії в Україну, вже вдарили по російській економіці і підготували мешканців країни до гіршого.
"Ми тепер розглядаємо посилення санкцій, як прогноз погоди: буде дощ чи сніг, ми все одно виживемо. У нас великий запас витривалості", - додала Ярова.
Анкара вже відчула на собі деякі наслідки люті в Москві. "Ростуризм" заборонив продавати путівки на турецькі курорти. Крім того, російська сторона збирається розглянути заборону продажу деяких продуктів харчування турецького походження і припинення експорту енергоносіїв. Але все це шкодить Росії не менше, ніж Туреччині. Оглядачі порівнюють економічну "кару" Москви із забороною західних продуктів, після якої турецькі товари замінили продукцію США і ЄС.
Заборона туристичних поїздок в Туреччину стане також "гіркою пілюлею" для середнього класу. За перші 6 місяців 2015 року понад мільйон росіян відпочивали на турецьких курортах.
Раніше видання The Independent писало, що Туреччина вочевидь хотіла збити російський Су-24. На думку автора, можливо це сталося тому, що військова кампанія Росії у Сирії, яка почалася 30 вересня, розлютила Анкару, оскільки з того часу російські літаки почали постійно порушувати турецький повітряний простір.
24 листопада Туреччина збила російський бомбардувальник Су-24. Турецькі військові запевняють, що він порушив повітряний простір країни. Відомо також, що обидва пілоти встигли катапультуватися. Деякі ЗМІ повідомляли, що обидва пілоти загинули. Зокрема, сирійські турки опублікували відео з мертвим чоловіком в російській формі. Проте пізніше з'явилися повідомлення, що сирійській армії вдалося врятувати одного з пілотів, а другий перебуває у ополченців.
Літак, який порушував турецький кордон, протягом п'яти хвилин продовжував порушення, незважаючи на те, що 10 разів отримав попередження. Цей літак було збито двома винищувачами F-16 ВПС Туреччини в рамках правил ведення бойових дій. НАТО і Пентагон також підтвердили турецьку версію інциденту з Су-24.
Через деякий час російський вертоліт, що вилетів на пошук пілотів СУ-24, був збитий повстанськими групами в районі Латакії. Сирійська обсерваторія прав людини (SOHR) повідомила, що повстанці запустили у вертоліт протитанкову ракету. При цьому деякі ЗМІ повідомляли, що вертоліт був обстріляний, але йому вдалося благополучно повернутися на базу.