У світі реагують на масований комбінований удар Росії по Україні зранку 17 листопада. Зокрема, пані посол США в Україні Бріджит Брінк підкреслила, що російське вторгнення становить небезпеку для всього європейського континенту.
"Рано вранці Росія здійснила масовану атаку проти України, запустивши близько 120 ракет і 90 безпілотників, що спричинило значні руйнування критично важливої цивільної інфраструктури по всій країні. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну становить загрозу для безпеки всієї Європи", — заявила Брінк у соцмережі X.
Президентка Молдови Майя Санду заявила, що засуджує масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі України. Вона підкреслила, що "використовувати зиму як зброю, щоб заморозити націю до покори, є жорстоким і неприйнятним".
"Молдова підтримує Україну", — заявила Санду.
I strongly condemn Russia’s massive air strikes on power infrastructure across Ukraine.
— Maia Sandu (@sandumaiamd) November 17, 2024
Weaponising winter to freeze a nation into submission is cruel and unacceptable.
Moldova stands with Ukraine.
Також міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що Росія поцілила по енергетичній інфраструктурі України напередодні зими та тисячі днів повномасштабного вторгнення. За його словами, в Осло продовжують підтримувати Київ.
As temperatures drop and Ukraine nears 1000 days of war, Russia launched massive air strikes against civilians, seemingly targeting energy infrastructure.
— Espen Barth Eide (@EspenBarthEide) November 17, 2024
Norway condemns this illegal war and continues to #StandWithUkraine, providing arms and support against Russia’s aggression.
"У той час як температура падає, а Україна наближається до 1000 днів війни, Росія завдала масованих авіаударів по цивільному населенню, націлюючись, здається, на енергетичну інфраструктуру. Норвегія засуджує цю незаконну війну та продовжує підтримувати Україну, надаючи зброю та підтримку проти агресії Росії", — підкреслив очільник норвезького МЗС.
Своєю чергою колишній очільник британського Міноборони Грант Шаппс закликав не забувати, що російські удари по енергетичній інфраструктурі України "є воєнними злочинами".
"Не забуваймо, що атаки Путіна на енергетичну інфраструктуру України є військовими злочинами. Атаки на цивільні обʼєкти першої необхідності, такі як електроенергія, порушує міжнародне право, в т.ч. Женевські конвенції. Незаконно, аморально і вимагає відповідальності", — закликав Шаппс у соцмережі X.
Також масовану російську атаку прокоментував премʼєр Польщі Дональд Туск. У соцмережі X він підкреслив, що "телефонна дипломатія" не допоможе у боротьбі з російською агресією, а наступні тижні будуть вирішальними для майбутнього Європи.
No-one will stop Putin with phone calls. The attack last night, one of the biggest in this war, has proved that telephone diplomacy cannot replace real support from the whole West for Ukraine. The next weeks will be decisive, not only for the war itself, but also for our future.
— Donald Tusk (@donaldtusk) November 17, 2024
"Путіна телефонними дзвінками ніхто не зупинить. Вчорашня атака, одна з найбільших у цій війні, довела, що телефонна дипломатія не може замінити справжню підтримку України з боку всього Заходу. Наступні тижні будуть вирішальними не лише для самої війни, а й для нашого майбутнього", — заявив Туск.
Нагадаємо, у ніч на 17 листопада росіяни здійснили масований комбінований удар по Україні. Президент Володимир Зеленський повідомляв, що ворог застосував близько 120 ракет і 90 дронів. Росіяни вдарили по енергетичній інфраструктурі. У Повітряних силах повідомляли, що збили 144 повітряні цілі — 102 ракети та 42 дрони.