Продаж Туреччині С-400 є стратегічним вивертом Москви – Пентагон

Поділитися
Продаж Туреччині С-400 є стратегічним вивертом Москви – Пентагон У Пентагоні сподіваються, що Туреччина одумається і добровільно відмовиться від С-400
Російські "Тріумфи" повинні відколоти Анкару від Заходу, внести розбрат у її відносини з союзниками, впевнені в американському оборонному відомстві.

Продаж Москвою Туреччині кількох батарей зенітних ракетних систем протиповітряної оборони С-400 є тільки стратегичим вивертом Москви, який повинен внести розкол у відносини Анкари з її західними союзниками, заявив офіційний представник Міністерства оборони США Ерік Пехон в коментарі ТАСС 25 квітня.

"Російська агресія в Грузії, в Україні і в Сирії послабила безпеку Туреччини. Агресивна пропозиція з боку Росії – це стратегічний виверт, націлений на те, щоб посіяти розкол між Туреччиною і Заходом за допомогою С-400... Ми щиро сподіваємося на те, що Туреччина зробить вибір на користь відмови від С-400, забезпечить захист свого повітряного простору за допомогою систем, сумісних з технікою НАТО, і збереже свої інвестиції в програму F-35. Ми працювали з Туреччиною у якості союзників по НАТО і в добрі і в погані часи, протягом майже 70 років, і ми твердо маємо намір зберегти ці відносини", – заявив представник міністерства оборони США.

2 грудня 2018 року у Вашингтоні ультимативно заявили, що Анкара повинна відмовитися від угоди з Москвою, в іншому разі країну можуть позбавити членства в програмі F-35. Однак ще в листопаді турецька сторона заявила про неможливість скасування багатомільярдних домовленостей з Росією.

Вважається, що постачання літаків F-35 Туреччині заморозили саме через закупівлю останньою комплексів С-400 - у США побоюються, що російські військові фахівці при розміщенні систем ППО у Туреччині можуть досконально вивчити всі сильні і слабкі сторони новітнього винищувача. Втім, навіть якщо і так, то Конгрес запізнився, так як два винищувачі Туреччина від США отримати усе-таки встигла.

Раніше державний секретар США Майк Помпео пригрозив Туреччині санкціями за намір придбати російські ракетні системи "земля-повітря". Помпео нагадав голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари та ракетні батареї не будуть інтегровані із силами союзників НАТО в Анкарі.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди про купівлю двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більша частина суми - 55% - буде покрита за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші постачання було заплановано на березень 2020 року.

Однак 7 вересня 2018 року російські ЗМІ з посиланням на коментар директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Дмитра Шугаєва повідомили, що постачання до Туреччини російських систем протиповітряної оборони С-400 "Тріумф" відбудеться зі значним випередженням графіка - у середині 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі