Як зазначає автор статті, ці проблеми мають давню історію. Все пояснюється тим, що органи безпеки ревно охороняють свої секретні дані та джерела. Крім того, відсутній обмін інформацією між поліцією і спецслужбами.
Ален Вінантс, колишній голова Служби державної безпеки Бельгії, каже, що європейська розвідка обмінюються важливою інформацією з Бельгією. Але чиновники Європейського Союзу і США (джерела видання – ред.) стверджують, що потрібно було зробити набагато більше, щоб зруйнувати "стіни" між різними спецслужбами та правоохоронними органами.
Прем'єр-міністр Бельгії Шарль Мішель неодноразово закликав до створення європейської версією Центрального розвідувального управління. Але це пропозицію наткнулося на перешкоди – протистояння Великобританії і Північної Ірландії, Франції та Німеччини - країн з кращими можливостями по збору інформації.
"Нічого не сталося навіть після терактів, так як більшість країн дотримуються думки, що розвідка і поліція – це національне питання для національної безпеки",- сказав Герман Меттьюз, професор університету Гента.
"Спецслужби досить консервативні, не даремно", - сказав колишній високопоставлений європейський офіцер розвідки. "Джерело дуже важко дістати і дуже легко втратити", - підкреслив він.
Влада також стурбована тим, що змішування інформації від розвідки і правоохоронних органів може привести до процедурних помилок.
Такі країни, як Німеччина і Нідерланди, інший сказав колишній високопоставлений співробітник розвідки, стурбовані тим, що змішування баз даних може означати те, що надалі розвідувальна інформація буде використовуватися у суді.
Європол, до речі, включає в себе 28 членів ЄС та 10 партнерів, включаючи США. У нього зберігаються основні бази даних поліції.
Автор нагадує, що в останні місяці офіційні особи США, а також слідчі Бельгії, Франції та Нідерландів, щоб спробувати зрозуміти, як підштовхнути європейські країни синтезувати інформацію з метою уникнути майбутніх невдач.
Нагадаємо, що Євросоюз задумався про створення власного аналога ЦРУ чи ФБР після терактів у Брюсселі. Наприкінці березня було ухвалено рішення створити в європейському антитерористичному центрі Європолу групи професійних експертів, здатних запропонувати більш ефективні заходи по боротьбі з тероризмом.
22 березня близько 8 ранку в аеропорту Брюсселя пролунало два вибухи. Незабаром прогримів вибух біля станції метро Мальбек, неподалік від кварталу з установами Євросоюзу. У результаті терактів загинули 34 людини, близько 300 отримали поранення. Відповідальність за теракти в Брюсселі взяло на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".
Терористи угруповання "Ісламська держава" взяли на себе відповідальність і за іншу атаку. Увечері 13 листопада 2015 року Париж потрясла серія терористичних актів. Невідомі відкрили стрілянину в декількох районах міста, в тому числі в ресторані Le Petit Cambodge. Крім того, біля стадіону Stade de France, де проходив товариський матч футбольних збірних Франції та Німеччини, пролунали три вибухи. На стадіоні перебував президент Франції Франсуа Олланд. Також терористи захопили заручників на рок-концерті в театрі Bataclan. В результаті терактів загинуло 129 осіб, понад 350 отримали поранення.