Про це сьогодні повідомляє Wall Street Journal з посиланням на джерела, поінформовані про перебіг справи.
38-річний громадянин США розповів, як він допомагав Трампу у бізнесі з пошуком російських покупців. Але в доповіді про "компромат", яку підготував колишній британський шпигун, немає прямих його свідчень. Його розповіді в документі описово переказані. Одна з них про те, що російська сторона записала компрометуючі відео з Трампом, щоб шантажувати його. І завдяки цьому нібито існує "таємна співпраця" між новим президентом США і владою Росії. Цим пояснюється спроба російських хакерів вплинути на вибори в США через викрадення конфіденційних листів кандидата-демократа.
"Поява Мілліана як хоч і не прямого, але ключового джерела виявляє хаотичну природу розвідувальних знахідок і неточності у досьє, яке знайшли політичні опоненти Трампа", - пише видання, нагадуючи, що сам президент США, як і Москва, відкинули інформацію про "компромат" як фальшивку.
Голова ЦРУ Джеймс Клаппер на початку місяця сказав, що "розвідувальні управління не стверджують, що інформація в документі правдива". Сам Мілліан, який оприлюднив кілька фото з кількох подій під час інавгурації Трампа минулого тижня, повідомив Wall Street Journal у електронному листі, що інформація про "компромат" - це "фальшиві новини (вигадані хворими головами)", мета яких була "спробувати відволікти наступного президента США від справжньої роботи". Видання зауважує, що Мілліан все ж не відповів на великий список питань, зокрема чи дійсно він джерело інформації.
Тим часом, віце-президент Trump Organization Майкл Коен заперечує, що Мілліан співпрацював з Дональдом Трампом чи його організацією. Wall Street Journal припускає, що американець білоруського походження міг не підозрювати, що він передає дані про Трампа колишньому шпигуну. У звіті британця джерело, яким міг бути Мілліан, часто згадується як "джерело Д" чи "джерело Е", або ж як "довірений співрозмовник". Колишній слідчий ЦРУ пояснив виданню, що персональні контакти - нормальна практика у розвідників, яка дозволяє добитися відвертості від людей, якщо вони не підозрюють, з ким насправді розмовляють.
Білорус приїхав у США 15 років тому. В усіх юридичних документах його ім'я - Сергій Кукутс. Перш ніж переїхати в Нью-Йорк, він жив у Атланті, де працював у місцевій юридичній фірмі, а також вів перекладацький бізнес. Він також став ліцензованим брокером з нерухомості. Серед тих, хто замовляв у Мілліана переклади були Міністерство закордонних справ Росії і експортер зброї з Білорусі. Мілліан не відповів на питання Wall Street Journal про цих клієнтів.
В 2006 році він заснував Російсько-американську торговельну палату в США. Попри гучну назву, неприбуткова організація отримувала щорічно не більше 50 тисяч доларів пожертв. Однак палата займалася і тим, що організовувала зустрічі з американськими чиновниками для російських урядовців і керівників компаній.
На початку минулого року в інтерв'ю російським ЗМІ Мілліан розповідав, що зустрівся вперше з "наступним президентом США" в 2007 році на Ярмарку мільйонерів у Москві. За його словами, тоді Трамп запросив його зустрітися у Флориді на іподромі, а потім в нью-йоркському офісі, де "він познайомив мене зі своєю правою рукою - Майклом Коеном".
В 2009 році Мілліан заявляв, що у нього є "офіційні угоди" з Trump Organization про допомогу російським клієнтам у купівлі американської нерухомості. В цей же час, Коен запевняє, що Трамп не був у Москві в 2007 році. Також він наголошує, що сам ніколи не зустрічався з Мілліаном особисто, а лише переписувався з ним кілька разів в LinkedIn.
Видання пише, що сам Мілліан почав дистанціюватися від Трампа, коли ЗМІ почати звертати на нього увагу і пистаи про нього як про посередника між новим президентом і Росією.
Нагадаємо, що раніше видання Wall Street Journal писало, що доповідь про "російський компромат" на Трампа підготував колишній британський розвідник. "Досьє" також було підготовлено на супротивників Трампа від Демократичної і Республіканської партії США, і російські офіційні особи могли його використовувати для шантажу обраного президента.
Трамп написав на своїй сторінці у Twitter, що інформація про російський компромат на нього вигадкаі "сфабриковані новини". При цьому він розкритикував спецслужби США за появу таких "новин". Разом з тим, як пише агентство Associated Press, компромат на Трампа поширюється швидше, ніж журналісти можуть перевірити його справжність. У свою чергу, сам Трамп назвав досьє "неправдоподібним і вважає його "політичної полюванням на відьом".