Присутність Росії у Лівії та Судані може стати альтернативою для Кремля після падіння режиму Асада, але поганою — аналітики

Поділитися
Нездатність Путіна врятувати свого союзника завдасть шкоди глобальному іміджу РФ. 

Після падіння режиму Башара аль-Асада російський диктатор Владімір Путін може втратити свої військові бази у Сирії, розповідають в Інституті вивчення війни США, що може мати серйозні наслідки для Кремля. В останньому звіті ISW нагадали, що один з таких об'єктів РФ розмістила в Тартусі, це допомагало агресору пов'язувати свої чорноморські активи із Середземним морем та загрожувати південному флангу НАТО. 

Аналітики вважають, що втрата сирійських баз порушить логістику Росії та вплине на зусилля агресора, спрямовані на проведення ротацій та поповнення втрат ПВК "Африканський корпус". Особливий ризик це становить для проєктування сил РФ в Лівії та країнах Африки на південь від Сахари.

"Кремль може спробувати використати свою присутність у Лівії та Судані як альтернативу, — припускають в ISW, — однак відсутність офіційних угод РФ з цими країнами й недостатня інфраструктура роблять їх неадекватними замінами". 

Та це не всі наслідки для РФ від падіння режиму Асада. Нездатність диктатора Владіміра Путіна врятувати свого союзника завдасть шкоди глобальному іміджу РФ. Це ставить під питання вплив агресора на африканських автократів та намагання Росії говорити про себе, як про світову наддержаву. 

Нагадаємо, 8 грудня збройна опозиція Сирії захопила Дамаск та заявила про падіння режиму. Того ж дня прем'єр-міністр Мохаммад Газі аль-Джалалі заявив про готовність передачі влади перехідному уряду, тоді як президент Башар аль-Асад, династія якого правила у країні з 1971 року, втік у Росію. Росіяни намагалися приховати це, дезінформувавши світову громадськість про нібито авіакатастрофу, в якій загинув політик. Окрім нього із Сирії втекло також керівництво російського збройного контингенту: звільнений генерал Сєргєй Кісєль та новопризначений командувач генерал Алєксандр Чайко. Тепер РФ просить Туреччину, аби та допомогла вивести з країни військові потужності агресора з військово-морської бази в Тартусі та авіабази Хмеймім. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі